Медицина

Добрий день. Я працюю акушеркою оглядового кабінету у поліклініці. На трьох лікарів нас дві акушерки, але якось справляємось. В зв`язку з мед. реформою акушерок перевели на 0,75посадового окладу(робочий день до 14.00) Один з лікарів працює до 16год.Моя колега на даний момент у відпустці і я одночасно на двох лікарів. Режим скажений і кожен лікар вимагає, щоб я одночасно була тільки біля нього.А 24.08.виходить з відпустки третій лікар і знову я одна. Електронний прийом пацієнтів веду я, це не так швидко відбувається, як хоче того лікар. Приймає по два-три пацієнти одночасно і ніякі прохання так не робити не діють. Програма часто зависає і не можу виписати направлення, але він каже, що це мої проблеми. Кричить, обзиває при пацієнтах,каже,що якщо не справляюся, то напише на мене доповідну керівництву. Після 14год.сам приймає пацієнтів.Навіть дані не всі візьме і говорить, що це мої проблеми, а не його. І я виходить веду одночасно прийом нам двох лікарів, так щей маю оформити вчорашніх його пацієнтів, яких він сам оглядав. І це все під крики і лайку, щоб швидше. Але не можна швидше все внести в комп`ютер, як би цього не хотілось. Питання:1.Чи маю я право вимагати допомогу у особі ін. мед. сестри? 2.Чи має право лікар вимагати доробляти після нього роботу, коли він приймав сам і тепер перекидає мені на ранок наступного дня. Але на наступний ранок нові пацієнти. 3.Чи маю я право вимагати доплату за такий режим роботи? Чи це вже просто знущання над мед. сестрами і використовування нас, як раб сили? Чи є юридичний захист в такій ситуації?

09.08.2023 19:12 788

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
168 отзывов (167 +) (1 -)
Консультации: 908

Вітаю!

1.

З початку хто така акушерка та чим повинна займатися, згідно законодавства України. 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
від 29 березня 2002 р. № 117

ПОГОДЖЕНО
Міністерством праці
та соціальної політики України

ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
ВИПУСК 78
Охорона здоров'я

ФАХІВЦІ

2. АКУШЕР/АКУШЕРКА ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Завдання та обов'язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров'я та організацію акушерсько-гінекологічної допомоги дорослому та дитячому населенню.

Надає долікарську допомогу вагітним та гінекологічним хворим, в тому числі швидку та невідкладну. Застосовує сучасні методи обстеження вагітних. Проводить онкологічний профогляд. Проводить диспансеризацію та патронаж вагітних та породіль. Асистує при малих акушерських та гінекологічних операціях. Забезпечує наступність у наданні медичної допомоги між жіночою консультацією та стаціонаром. Проводить забір, зберігання матеріалів для лабораторних досліджень. Бере участь у моніторингу здоров'я населення, сприяє поширенню медичних знань з питань особистої гігієни, контрацепції, індивідуального обстеження молочної залози та впровадження здорового способу життя. Володіє прийомами реанімації, вміє надати допомогу при травматичному пошкодженні, кровотечі, колапсі, отруєнні, утопленні, механічній асфіксії, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні, алергічних станах. Дотримується принципів медичної деонтології. Веде медичну документацію. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Повинна знати: чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що визначають діяльність закладів охорони здоров'я та організацію акушерсько-гінекологічної допомоги дорослому та дитячому населенню; права, обов'язки та відповідальність акушера/акушерки; нормальну і патологічну анатомію та фізіологію органів дітонародження жінки; анатомо-фізіологічні та психологічні особливості вагітної та породіллі; основи неонатології; сучасні методи обстеження і лікування різних патологій вагітності, пологів і післяпологового періоду; методи зовнішнього обстеження вагітної, визначення строків пологів і допологової відпустки; підготовку породіллі до пологів; правила ведення нормальних пологів та пологів при різних аномаліях таза і передлежаннях плода; правила асептики та антисептики; проведення вторинної обробки пуповини, антропометрію новонародженого; прийоми асистування при малих акушерських і гінекологічних операціях; профілактику кровотечі; симптоми токсикозу вагітних та його профілактику; симптоматику і діагностику найбільш частих захворювань і термінальних станів; тактику персоналу при виявленні хворого, підозрілого на особливо небезпечні інфекції; фармакологічну дію найбільш поширених лікарських речовин, їх сумісність, дозування, методи введення; методики стерилізації інструментарію і перев'язувальних засобів; правила безпеки під час роботи з медичним інструментарієм та обладнанням; маніпуляції у відповідності з профілем роботи; правила оформлення медичної документації; сучасну літературу за фахом. Повинен володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків відповідно до Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

2.

ЩО РОБИТИ:

ОБСЯГ ОБОВ'ЯЗКІВ, ЯКИЙ ВИ ПОВИННІ ВИКОНУВАТИ, ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПОСАДОВОЮ ІНСТРУКЦІЄЮ (РАДЖУ ОЗНАЙОМИТИСЯ З НЕЮ В ВІДДІЛІ КАДРІВ).

НАПИШИТЬ ДОПОВІДНУ ЗАПИСКУ НА ІМ'Я ЗАВІДУЮЧЕГО ВІДДІЛЕННЯ , В ЯКИЙ ПІДНІМІТЬ ВСІ ПИТАННЯ ТА ВНЕСИТЬ ПРОПОЗИЦІЇ З РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ РОБОТИ (ЦЕ ВАШЕ ПРАВО, ЗГІДНО П. 8.1 Примірної посадової інструкції акушерки жіночої консультації - НАКАЗ МОЗ # 417 від 05.07.2011 року    https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0417282-11#Text  ).

3.

ЩО РОБИТИ ПРИ ЦЬКУВАННІ:

11 грудня 2022 року набрав чинності Закон України від 16.11.2022 №2759-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)».

Відповідно до змін, внесених до ст. 2 КЗпП, працівник має не лише право на здорові і безпечні умови праці, а й на гідне ставлення з боку роботодавця, інших працівників.

Згідно зі ст. 2-2 КЗпП України мобінг (цькування) – систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.

Формами психологічного та економічного тиску є:

  • створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
  • безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів, має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
  • нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;
  • нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
  • безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);
  • необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.

Вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором, не вважаються мобінгом (цькуванням).

Працівникові, який став жертвою утисків під час виконання трудових обов’язків відповідно до положень ст. 51 КЗпП гарантовано правовий захист від мобінгу (цькування), дискримінації, упередженого ставлення у сфері праці, захист честі та гідності працівника під час здійснення ним трудової діяльності, а також забезпечення особам, які зазнали таких дій та/або бездіяльності, права на звернення за захистом своїх прав.

У разі вчинення мобінгу працівник має право:

  • звернутися зі скаргою до управління Державної служби з питань праці, яке реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;
  • звернутися з позовною заявою до суду щодо визнання фактів цькування та їх усунення (без подальшого припинення працівником трудової діяльності на період розгляду провадження у справі);
  • отримати відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок мобінгу у розмірі витрат, які понесла особа під час лікування, факт якої підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили;
  • у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, чинив мобінг (цькування) стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили;
  • на відшкодування роботодавцем моральної шкоди у разі, якщо порушено законні права працівника, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

РАДЖУ ПО КОЖНОМУ ВИПАДКУ ЦЬКУВАННЯ ПИШИТЬ ДОПОВІДНУ ЗАПИСКУ ТА РЕЄСТРУЙТЕ ЇЇ - ТАК ВИ СЕБЕ ЗАХИСТИТИ.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram