Виїзд за кордон з інвалідом другої групи

У мого повнолітнього сина інвалідність другої групи. Є посвідчення інваліда, довідка МСЕК, соціальна виплата. Догляду та опікунства він не потребує.

Мене цікавить,  які потрібні документи мені та сину для перетину кордону?

Чи буде достатньо документів для виїзду?

- посвідчення інваліда другої групи

- довідка МСЕК

- прописка ( реєстрація ), що спільно проживаємо 

- свідоцтво про народження ( сина )

29.08.2023 15:53 307

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
827 отзывов (826 +) (1 -)
Консультации: 2141
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий день.

Всі можливі варіанти для виїзду за межі України вказані в "Правилах перетинання державного кордону громадянами України".

У відповідності до абзацу 2 пункту 2-1 Правил, У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Таким чином, щоб син виїхав за кордон, йому необхідно в пункті перетину пред'явити наступні документи:
- закордонний паспорт;
- посвідчення особи з інвалідністю.

Довідка МСЕК прикордонниками не приймається як підтверджуючий документ, бо багато підробок.

Спільна прописка та свідоцтво про народження - ці документи були б потрібні, якби інвалідність була у вас, а не у сина. А так, непотрібно брати з собою ані свідоцтво про народження, ані докази спільного проживання.

В мене не відкриваються контакти людини, що задала питання, я не бачу імені, тому я не знаю, чоловік це чи жінка. Але так як запитуєте про можливість виїзду для себе, то наскільки я розумію, Ви - батько. 

Абзац 4 пункту 2-1: У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання.

Мабуть, Ви саме цей пункт мали на увазі, коли задавали питання. На жаль, абзац 4 не працює в обидва боки: син може виїхати, якщо батько - особа з інвалідністю, але батько не може виїхати тільки на тій підставі, що його повнолітній син - особа з інвалідністю.

Тому за вказаних обставин Ви не зможете виїхати за кордон разом з сином.

Який пункт Правил можна застосувати:

абзац 5 пункту 2-1:  перетинати державний кордон мають право особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

абзац 7 пункту 2-1: перетинати державний кордон мають право батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, за наявності свідоцтва про її народження та документів, що підтверджують інвалідність.

абзац 9 пункту 2-1: перетинати державний кордон мають право особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Напростішими здаються умови абзацу 9: сину потрібно отримати висновок ЛКК, де буде зазначено, що він потребує постійного догляду. В такому разі для виїзду за кордон разом з сином вам необхідно в пункті перетину кордону пред'явити наступні документи:

- закордоний паспорт;
- видана сину довідка ЛКК про необхідність стороннього догляду;
- свідоцтво про народження сина.

Документи для виїзду сина наведені мною вище, це закордонний паспорт та посвідчення особи з інвалідністю

.

Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на мою пошту ddmitr@ukr.net

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram