Доброго дня! Є старий штраф за рибну ловлю. Виконавча служба заблокувала рахунки в банку. Потрібно виплатити цей штраф і розблокувати рахунки. Питання: штраф виписаний на двох людей 17000 грн. А мені прийшла оплата на всю суму, як заплатити тільки свою частину і куди потім звертатись щоб розблокувати рахунки? Документи додаю. Дякую!
Вітаю!
1.
НАЖАЛЬ, ВИ НЕ ЗМОЖЕТЕ СПЛАТИТИ ТІЛЬКИ 50%.
Відповідно до статті 1190 ЦК України особи, спільними діями або бездіяльністю яких було завдано шкоди, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим. За заявою потерпілого суд може визначити відповідальність осіб, які спільно завдали шкоди, у частці відповідно до ступеня їхньої вини.
За змістом зазначеної норми закону спільною вважається шкода як неподільний результат неправомірних дій або бездіяльності двох і більше осіб.
Солідарна відповідальність, відповідно до ч. 1, 2 статті 543 Цивільного кодексу України встановлює, що у разі солідарного обов’язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов’язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА РЕГРЕС (ч.1 ст.544 ЦКУ):
"Боржник, який виконав солідарний обов'язок, має право на зворотну вимогу (регрес) до кожного з решти солідарних боржників у рівній частці, якщо інше не встановлено договором або законом, за вирахуванням частки, яка припадає на нього."
2.
Порядок розблокувпння дуже простий - сплачуєте всі наявні борги, та звертаєтесь до виконавця із заявою про закриття виконавчого провадження.
Державна виконавча служба входить до системи органів Мін’юсту України і здійснює виконання рішень судів та інших органів відповідно до законодавства.
Головне завданням виконавчої служби – своєчасне, повне і примусове виконання рішень, передбачених законом.
Арешт накладається на підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника. Сама постанова виноситься згідно з виконавчими документами або на підставі рішення суду, судового наказу або нотаріуса.
Після погашення боргу виконавець виносить електронну постанову щодо зняття арешту рахунків і направляє її в банк.
У свою чергу банк приймає її до виконання і здійснює фактичне розблокування коштів на рахунку.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Слід зазначити, що відповідно до статті 48 Закону, звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.
Арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення (частини перша статті 56 Закону).
Відповідно до частини четвертої статті 59 Закону підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини, зокрема, є:
У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду (частина п’ята статті 59 Закону).