Перерахунок вартості комунальних послуг (мінімальна частка споживання)

Приватне підприємство розташоване на першому поверсі в багатоквартирному будинку, теплоенерго нараховує згідно методики МЗК та мінімальну частку споживання. У нас встановлено свій лічильник, нарахування за мзк і мінімальну частку споживання надсилають без розшифровки та й ще не кожен місяць, централізованим теплопостачанням не користуємося, так як маємо альтернативний методи обігріву приміщень. Нещодавно, дізналися, що можна зробити так званий аудит і розробити проект комбінованої системи опалення, щоб Рівнетеплоенерго не нараховувало мінімальну частку споживання. Ми його зробили і зареєстрували в Теплоенерго, отже з березня мінімальну частку нараховувати не будуть. Питання в тому чи можна написати заяву на перерахунок вартості послуг без врахування мінімальної частка за минулі періоди, так як в принципі альтернативний метод опалення приміщень ми використовували з 2003 року.

18.03.2024 19:23 289

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
166 отзывов (165 +) (1 -)
Консультации: 903

Вітаю!

ВСЕ НЕ ТАК ПРОСТО, ЯК ВИ РАЗРАХОВУВАЄТЕ.

ПОРЯДОК ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД ЦЕНТРАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ДОСИТЬ СКЛАДНИЙ.

ЕТАПИ ВСТАНОВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ:

  • одержання дозволу на відключення від централізованого опалення в органах місцевої влади;
  • розробка проекту відключення чи відокремлення від централізованого опалення;
  • визначення виду автономного опалення, який Ви бажаєте встановити (газове, електричне або інше);
  • розробка проекту для встановлення індивідуального опалення (тільки для газового опалення) або іншої дозвільної документації;
  • саме встановлення автономного опалення.

Якщо Ви хочете відключитись від централізованого опалення, перш за все потрібно йти до органів місцевого самоврядування за місцем розташування Вашої нерухомості для отримання дозволу на відключення. І лише отримавши цей дозвіл, є сенс далі проводити це відключення за участю тепломереж.

До отримання дозволу на відключення від органів місцевого самоврядування марно йти в тепломережі й просити Вас відключити. У начальства комунальних служб немає повноважень самостійно приймати рішення про відключення.

ЗАКОНОДАВЧА БАЗА:

Це питання регулюється Законом України "Про житлово-комунальні послуги", п. 12 ч. 1 ст. 7 якого свідчить, що споживач має право в установленому законом порядку відключитися від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Також ці Правила надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджені постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, п. 25 яких свідчить, що самовільне відключення заборонене.

Часто власники приміщення, не розуміючи важливості правильності документального оформлення відключення від централізованого опалення або втомившись від ходіння кабінетами, просто відрізають батареї у своєму приміщенні, фіксують це підписами кількох сусідів і думають, що тепер вони відключені. Але, на жаль, це не так.

Відключившись самовільно від централізованого опалення, тобто. просто самостійно відрізавши батареї, Ви зробите собі тільки гірше – нарахування Вам будуть продовжуватися, а опалення не буде. Самовільне відключення не звільняє від обов'язку сплачувати заборгованість. І судова практика щодо позовів тепломереж про стягнення з Вас заборгованості буде на боці комунальних служб.

Головний законодавчий акт, яким регулюється порядок відключення, - це Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затверджений наказом Мінрегіонбуду та ЖКГ України № 169 від 26.07.2019 (далі – Порядок).

хххххххххх

Встановлення автономного опалення ніхто і не забороняв, воно дозволене, а ось для тих, хто підключений до централізованого опалення, вимкнутись досить проблематично. І коли буде вирішено цю проблему, невідомо.

Найпроблемнішим етапом є отримання дозволу на відключення від централізованого опалення в органах місцевої влади.

Органи місцевої влади можуть видати дозвіл на відключення приміщення  в багатоквартирному будинку, лише якщо всі жителі висловили свою згоду на відключення будинку в цілому або якщо понад 50% квартир вже у цьому будинку відключено (п. 1 розділу III Порядку). Дозвіл на відключення одиничного приміщення у багатоквартирному будинку не видається.

Якщо Ви одноосібно хочете відключити своє приміщення, а решта мешканців будинку цього не бажає, і їх більше ніж 50%, то шансів на отримання дозволу на відключення у Вас немає. І на цей час навряд чи вийде щось зробити. На жаль, це дуже вигідно комунальним службам.

Часто на практиці зустрічаються акти обстеження житлового приміщення, де представники комунальних служб за фактом підтверджують відсутність централізованого опалення.

За наявності такого акта обстеження у Вас будуть всі підстави не сплачувати за послуги централізованого опалення, однак органи місцевої влади на підставі даного акту дозволу на відключення не видадуть. А це означає, що можуть виникнути проблеми при виборі такого виду автономного опалення, як газове. Однак це не завадить Вам встановити електричне або дров'яне автономне опалення.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ:

Для отримання дозволу на відключення від централізованого опалення Вам потрібно подати до органів місцевої влади відповідну заяву, до якої додати Ваші документи про право власності на приміщення, техпаспорт. Дозвіл видає відповідна комісія. Рішення комісії про відмову можна оскаржити у судовому порядку.

На етапі подання заяви зверніть увагу: чи відключено Ваш будинок від централізованого опалення повністю або хоча б на 50% його квартир, а також на наявність у Вас заборгованості з оплати комунальних послуг. Заборгованість, якщо вона є, доведеться сплатити.

Відключення від централізованого опалення можливе лише у міжопалювальний період, до 1 вересня.

Отримавши дозвіл на відключення, Вам потрібно вже звертатися до теплопостачального підприємства та проводити сам процес відключення. В результаті цього Вам буде видано акт про відключення.

Оформлення документів на індивідуальне опалення також може тривати певний час.

Газове опалення потребує розробки проекту на підключення, що є дуже витратним, тривалим та трудомістким процесом на практиці. Цей проект розробляється вже після проведення процедури відключення від централізованого опалення.

Електричне опалення спеціальних проектів на підключення та дозволів не потребує. Однак, для його встановлення потрібно врахувати стан електромережі. Підключена потужність на Вашу квартиру має перевищувати потужність Вашого котла мінімум на 2 кВт. Стандартні вступні автомати на 16 А такого запасу не дають і потрібно збільшувати потужність електромережі, що на практиці є досить витратним задоволенням. До котла повинен бути підведений мідний кабель відповідного перерізу, стан електропроводки, заземлення та номінальна напруга мережі повинні відповідати правилам експлуатації електроустановок. Для економії Вам знадобиться встановлення багатотарифного лічильника.

Дров'яне опалення спеціальних дозволів не вимагає, однак, воно не завжди зручне на практиці та пожежонебезпечне.

Документи для оформлення автономного опалення потрібно готувати, коли Ви визначилися, яке саме встановлюватимете.

ОТЖЕ,  ТЕ ЩО ВИ ПОДАЛИ ПРОЕКТ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ДО ТЕПЛОЕНЕРГО НЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВА НА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ НА ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВАС ВІД ОБОВ'ЯЗКУ СПЛАТИ ЗА ТЕПЛОЕНЕРГІЮ, ТИМ БІЛЬШЕ ЗА МИНУЛІ ПЕРІОДИ.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram