Важливі питання при проходжені учнем виробничої практики на підприємстві

Підприємство уклало договір на проходження виробничої практики учня ПТНЗ, за яким 50% зароблених практикантом перераховується на рахунок навчального закладу, а 50% нараховує і виплачує учню (за фактично відпрацований час). Він ходить на практику згідно його графіка ( перший місяць-5 днів на тиждень, Другий, трєтій місяць-1 день на тиждень, ще три місяца - 2 раза на тиждень). Трудова книжка знаходиться в ПТНЗ.

Запитання:

1.Чи потрібно повідомлення ДФС про прийняття практиканта?

2.Як оформити практиканта на виробничу практику?

3. Як практиканта відображають у таблиці 5,6 звіту ЄСВ? 1 ДФ?

4. Чи потрібно робити донарахування ЄСВ до минзарпл.?

 Дякую.

13.01.2020 10:20 2349

Консультация исполнителя

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
На портале: 5 лет
59 отзывов (59 +) (0 -)
Консультации: 213
Топ 3 специализации:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

1. Оскільки проходження виробничої практики не належить до трудових відносин, то укладати трудовий договір та надсилати повідомлення про прийняття на роботу практикантів не потрібно.


2. Практикант не пише заяви про прийняття на роботу, а підприємство видає тільки наказ про прийняття на практику на підставі Договору з ПТНЗ. Також практикант може надати підприємству заяву про застосування ПСП до заробітної плати у разі, якщо він не отримує стипендію з бюджету та до його інших доходів не застосовується ПСП. Для тих практикантів, які мають трудові книжки,  запис про роботу під час практики робить навчальний заклад, на підставі довідки з підприємства (у якій зазначається  час роботи та посада, спеціальність, кваліфікація). Однак, якщо практикант зарахований на штатну посаду, то запис у трудовій книжці робиться підприємством на загальних підставах.


3. У звіті за формою №Д4 практиканти відображаються у таблиці 6 з кодом категорії застрахованих осіб «1». В таблиці 5  практиканти не відображаються. Однак, якщо практиканти зараховані на штатні посади,  то в таблиці 5  вони відображаються як і всі інші прийняті працівники. У формі № 1ДФ зарплата практикантів відображається з ознакою доходу «101». ПСП з ПДФО не можна застосовувати до заробітної плати практиканта, навіть якщо буде від нього відповідна заява, у разі, якщо він одночасно з зарплатою отримує стипендію з бюджету.


4. Заробітна плата практиканта оподатковується на загальних підставах, а саме ПДФО — 18 %, ВЗ — 1,5 %. Крім того, нараховується ЄСВ у розмірі 22 % (8,41 % — для осіб з інвалідністю), але не менше розміру мінімального страхового внеску, оскільки Ваше підприємство не вважається неосновним місцем роботи для практиканта.


З повагою, аудитор Бутник І.М.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram