Доброго дня!
Якщо виходити з логічного тлумачення норми закону, яка передбачена п.9 статті 23 Закону 10449, то у випадку постійного догляду за одним зі своїх батьків, то в цьому випадку не передбачено необхілної умови щодо відсутності інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд.
п.9 статті 23 Закону 10449:
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Тобто відсутність інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд, відноситься до випадків догляду за батьком або матір'ю дружини.
Натомість, більшість ТЦК тлумачить цю норму навпаки - тобто таким чином, що у разі зайнятості постійним доглядом за своїми батьком чи матір'ю необхідна відсутність інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд, що суперечить самій п.9 ст. 23 Закону 10449. Судової практики поки що з даного приводу немає.
Але Ваше запитання щодо "перестрахування" у цьому випадку зрозуміле.
Враховуйте, що ТЦК та СП мають доступ до реєстру актів цивільного стану громадян, по записам якого можна відслідкувати наявність інших дітей у Вашої мами (тобто, сестри).
У переліченому Вами списку немає вимоги щодо надання копій саме всіх сторінок паспорту.
У оформленні зайнятості постійним доглядом за хворою матір'ю у районній адміністрації Вам не мають відмовити через наявність інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд, оскільки останнє питання може виникати саме в ТЦК.
Якщо трактувати вказаний пункт таким чином, що необхідною умовою відстрочки у Вашому випадку є відсутність інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за нею догляд, то тоді логічно брати до уваги формулювання щодо повної "відсутності таких осіб". Тобто, якщо б у Вас взагалі не було сестри. Але, повторюсь, це неправильне тлумачення закону.
Для додаткових запитань - телеграм @romparts
Успіхів!
Консультацією задоволений. Дякую за конкретні та вичерпні відповіді по суті питань