1. Інвестиційний прибуток підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Ставка податку на доходи фізичних осіб для доходу у вигляді інвестиційного прибутку становить 18 відсотків. Окрім цього, сплатити належить військовий збір.
Окремо сплачується дохід з дивідендів у половинному розмірі ставки, встановленої у пункті 167.1 ПКУ - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток. - тобто, у розмірі 9%
Оподаткування здійснюється один раз на рік. Ви подаєте декларацію про доходи, в якій вказуєте отримані доходи фізичної особи за минулий рік. Робиться це онлайн в електронному кабінеті платника податків: реєструйтесь там за допомогою ДІЇ та подаєте відповідну декларацію. Сплатити також можна безпосередньо в електронному кабінеті платника податків.
2. Ні, такого обов'язку не встановлено.
3. Податок Ви маєте платити до 1 травня наступного року, за тим, в якому Ви отримали дохід. Формально, Ви отримуєте дохід з моменту продажу акцій і зарахування коштів на рахунок брокера. Фактично, звичайно, це ніхто перевіряти не буде.
4.Інвестиційний прибуток від продажу корпоративних прав є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) (пп. 164.2.9 ПК). Тому, так, оподатковуватись буде інвестиційний прибуток (різниця між купівлею та продажем).
5. Ні, в такому разі у Вас відсутній інвестиційний прибуток і нема об'єкту оподаткування.
6. Через IBKR обраховуються податки на дивіденди. Відповідно, при отриманні дивідендів Ви можете їх вже не сплачувати в Україні, оскільки вони оподатковані у США, відповідно до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал. Жодних дій для цього не треба робити, просто не вказуйте цю суму у декларації. Але це не стосується інвестиційного прибутку, за який Ви маєте самостійно звітувати перед українською податковою.