При купівлі пая, який знаходиться в оренді ще на 10 років, чи зобовязаний я також підписати договір оренди з порередніми орендарями?

Плануємо купити пай.
Власник підписав договір оренди до 2034 року.
Нам говорять, що новий власник також буде зобовязаний здавати в оренду на той термін, на який здав попередній власник.
1. Чи дійсно новий власник зобовязаний здати в оренду тим орендарям і на той термін, як підписав попередній власник? Якщо так, то на якій підставі.
2. Якщо зобовязаний новий власник підписати оренду, то орендар має підписати вже новий договір з новим власником? Якщо так, то як бути якщо умови договору не влаштують нового власника: розмір орендної плати, тощо...

23.09.2024 13:44 207

Консультация исполнителя

Олексій Тимошенко
Адвокат
На портале: 4 года
9 отзывов (9 +) (0 -)
Консультации: 40

Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до закінчення строку дії договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніш як за один місяць до закінчення строку дії договору оренди землі.

 До листа-повідомлення про укладення договору оренди землі на новий строк орендар додає проект договору.

При укладенні договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

Якщо орендар та орендодавець не домовились про збільшення орендної плати та інші умови договору, то орендар втрачає переважне право на оренду земельної ділянки. Орендодавець має право вимагати від орендаря звільнення земельної ділянки та передати земельну ділянку іншому орендарю. 

Орендодавець у місячний строк розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом договору оренди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і в разі відсутності заперечень укладає договір оренди. У разі оренди земель державної та комунальної власності укладення договору здійснюється на підставі рішення органу, уповноваженого здійснювати передачу земельних ділянок у власність або користування згідно із статтею 122 Земельного кодексу України. За наявності заперечень орендодавця щодо укладення договору оренди землі на новий строк орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

У разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

У разі невиконання орендарем обов’язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов’язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.

Переважне право орендаря на укладення договору оренди землі на новий строк передбачено статтею 33 Закону України «Про оренду землі». 

Задля уникнення проблем з поточним орендарем, рекомендую вчинити так:

  • Направити орендарю письмове повідомлення про зміну власника земельної ділянки та пропозицію укласти новий договір оренди землі. До пропозиції надати власний проект договору оренди землі з ціною та іншими умовами оренди, які влаштують нового власника. 
  • Якщо орендар відмовиться від укладення нового договору, власник земельної ділянки зможе законно вимагати від нього звільнити земельну ділянку. Згодом така земельна ділянка може бути передана іншому орендарю, якого обере власник земельної ділянки. 

Пропоную надати вам додаткові послуги:

  • Скласти повідомлення про зміну власника земельної ділянки. 
  • Скласти пропозицію про укладення договору з новим власником земельної ділянки на підставі переважного права орендаря.
  • Скласти договір на оренду земельної ділянки за вашими умовами.

Додаткові послуги не входять до вартості цієї консультації та оплачуються окремо.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram