Добрий день!
1. Статус резидента
Відповідно до ст. 4 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Польщею від 12.01.1993 р., при застосуванні цієї Конвенції термін "резидент однієї Договірної Держави" означає особу, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі місця проживання,постійного місця перебування, місця знаходження керівного органу, місця реєстрації або іншого аналогічного критерію. Цей термін,
разом з тим, не включає особу, яка підлягає оподаткуванню в цій Державі, тільки якщо ця особа одержує доходи з джерел в цій Державі або стосовно майна, що в ній знаходиться.
У випадку, коли відповідно до положень пункту 1 цієї статті фізична особа є резидентом обох Договірних Держав, її
становище визначається відповідно до таких правил:
a) він вважається резидентом Договірної Держави, де він має постійне житло. Якщо він має постійне житло в обох Договірних Державах, він вважається резидентом тієї Держави, де він має найбільш тісні особисті й економічні зв'язки (центр життєвих інтересів);
b) у разі, коли Договірна Держава, в якій він має центр життєвих інтересів не може бути визначена, або коли він не має постійного житла в жодній з Договірних Держав, він вважається резидентом тієї Договірної Держави, де він звичайно й проживає;
c) якщо він звичайно проживає в обох Державах або коли він звичайно не проживає в жодній з них, він вважається резидентом тієї Держави, громадянином якої він є;
d) якщо він є громадянином обох Договірних Держав або коли він не є громадянином жодної з них, компетентні органи Договірних Держав вирішують це питання за взаємною згодою.
Відповідно до п. 14.1.213 ПКУ, постійним проживанням слід вважати перебування на території України понад 183 дні в році. Тому Ви можете вважатись податковим резидентом України за цим критерієм. Разом з тим, Ви є податковим резидентом Польщі, як ФОП.
У даному випадку Ви, відповідно до національних законодавств, є резидентом як України (критерій проживання), так і Польщі (критерій підприємницької діяльності). Тому, треба визначити де у Вас є центр життєвих інтересів. У даному випадку цей вибір залежить здебільшого від Вашої самоідентифікації. Ви можете довести наявність стійких зв'язків з Польшею (громадянство, особисті зв'язки, здійснення підприємницької діяльності і т.д.), що дозволяє Вам вважати себе резидентом Польщі. Так як Ви не є субєктом підприємницької діяльності в Україні, жодних додаткових декларацій Вам подавати не потрібно.
2. Оподаткування доходів
Відповідно до ст. 7 вищезазначеної Конвенції, Прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується
тільки у цій Державі, якщо тільки підприємство не здійснює комерційної діяльності в другій Договірній Державі через
розташоване в ній постійне представництво. Якщо підприємство здійснює комерційну діяльність як вказано вище, прибуток підприємства оподатковується в другій Державі, але тільки в тому розмірі, який може бути віднесений до цього постійного представництва.
Так як у Вас ФОП та нема постійного представництва в Україні (як могло би бути з юридичними особами), Ви маєте право сплаувати податки, отримані на польський ФОП у Польщі. Податкові обов'язки перед Україною в даному контексті у Вас не виникатимуть.
Дякую за допомогу