Податкова звітність при роботі із закордоними брокерами для інвестицій у цінні папери США

Доброго дня.
Я податковий резидент України.
Планую відкриттия рахунка у банку-брокері в ЄС для торговлі акціями на американському фондовому ринку.
Прошу уточнити, як здійснюється обчислення та облік доходу.
У який момент необхідно подавати декларацію.
Чи потрібно подавати декларацію, у випадках, якщо:
а) я купив акції, але не продавав їх
б) я купив акції, але продав їх у збиток
Дякую.

04.12.2024 01:05 84

Консультация исполнителя

Андрій Межирицький
Адвокат
На портале: 2 года
118 отзывов (118 +) (0 -)
Консультации: 299
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право

Доброго дня. Дякую за вибір.

Відповідно до підпункту 170.2.2 Податкового кодексу України інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу.

Тож дохід від інвестиційної діяльності виникає у разі продажу активу, в Вашому випадку акцій, за ціною, вищою від ціни їх придбання.

Згідно з п. 2.9 Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента (Наказ Мінфіну від 22.11.2021р. № 1484) Документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами, укладеними за межами України, є звіт торговця цінними паперами, який формується на базі звіту іноземної інвестиційної фірми, та інші документи (за наявності).

Податкова декларація подається тільки в разі виникнення позитивного значення доходу в податковий період, який для фізичної особи складає календарний рік. Тож, наприклад, якщо в 2024 році Ви продали акції за суму вищу ніж витратили на їх придбання (незалежно від того в якому році це придбання відбулось – в 2024-м чи в 2020-м), то Вам необхідно подати декларацію за 2024 рік, де вказати такий дохід.

Якщо доходу не було (акції куплені але ще не продані, акції продані дешевше ніж були куплені), то декларацію подавати не потрібно.

Декларація подається до 01 травня наступного року. Розрахований самостійно податок сплачується до 01 серпня року, в якому подана декларація. Розмір податку на сьогодні складає – 18% податок з доходів фізичних осіб, 5% - військовий збір.

У декларації потрібно внести відомості про особу платника податків, інформацію про рухоме й нерухоме майно, а також – доходи. Першочергово мають бути задекларуваний інвестиційний дохід, який включає позитивну різницю між вартістю купівлі та продажу активів. А також – дивіденди та інші надходження на брокерські рахунки, як-от нарахування відсотків на залишок грошових коштів або інші бонусні нарахування.

Також потрібно вказувати інші види доходів, за якими вже було сплачено податки податковими агентами в Україні – наприклад, заробітна плата, кешбеки в банківських установах, доходи з депозитів, доходи від підприємницької діяльності в Україні.

До декларації потрібно прикріпити брокерські звіти – підтверджувальні документи, на основі яких було зроблено розрахунки. Самі ж розрахунки інвестиційного доходу можна додати за бажанням. Всі документи, що прикріплюються до декларації, мають бути подані українською мовою. Тому, якщо, наприклад, брокерський звіт первинно було сформульовано іноземною мовою, попередньо його потрібно перевести.

Якщо залишились запитання, звертайтесь за телефоном +38-050-301-67-55 (будь-який месенджер).

Сподіваюсь інформація буде Вам корисною. Буду дуже вдячний за відгук.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram