Вітаю!
Інфобізнес визначається як продаж інформації за гроші. А до інфобізнесменів відносять коучів, тренерів особистісного зростання, психологів й інших фахівців, які продають свої інфопродукти в інтернеті, а ще онлайн-школи та курси.
Відповідно до обмежень, ФОП 1 групи можуть провадити такі види діяльності, згідно з КВЕД:
ЯК БАЧИМО ВАМ І ГРУПА НЕ ПІДХОДИТЬ.
ВАМ КРАЩЕ ОБРАТИ ФОП 3 ГРУПИ.
КВЕД -
85.51: Освіта у сфері спорту та відпочинку
КВЕД 85.59: Інші види освіти, н.в.і.у.
РРО або ПРРО потрібно при наявності розрахункових операцій, тобто операцій за готівку або за допомогою картки. Якщо ви приймаєте оплату на рахунок IBAN (UA і 27 цифр) тоді РРО або ПРРО не потрібно. Є роз`яснення податкової, де вони вказують, що при оплаті на карту ФОП необхідно використання РРО або ПРРО.
Договір із кожним клієнтом можна не укладати якщо у Вас є оферта. Ви будете діяти в рамках публічного договору (ч. 1 ст. 633 ЦКУ). У публічному договорі одна сторона, підприємець, бере на себе обов’язок здійснювати продаж товарів кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля).
А для електронної комерції застосовують публічний електронний договір оферти.
У ньому мають бути відображені істотні умови й намір особи, яка пропонує його укласти, вважати себе зобов’язаною в разі його прийняття (ст. 11 ЗУ № 675). Договір оферти розміщують на сайті та прописують у ньому, за яких умов клієнт прийняв його — коли поставив відмітку, коли оплатив послугу.
Наприклад: «Публічний договір на надання інформаційних послуг (Оферта) вважається укладеним (акцептованим) з моменту заповнення Замовником облікового запису на Сайті Виконавця і надходження грошових коштів Замовника на рахунок Виконавця».
На сайті ви маєте повідомити про себе таку інформацію (ч. 1 ст. 7 ЗУ № 675):
Можна оформляти договір і з кожним клієнтом окремо, в довільній формі. Але обов’язково, як і в договорі оферти, прописати ключові пункти: предмет послуги, що буде результатом, у які строки послугу надасте, порядок оплати — 100% або частинами, яка процедура повернення грошей, скільки триває доступ до уроків, записів.
У договорі важливо прописати, що доступ до відеоуроку, запису чи онлайн-трансляції вебінарів тощо клієнт отримує за умови 100%-вої передоплати. Може бути і оплата частинами.
Якщо немає сайту оплачувати товар (послуги) клієнти можуть на підприємницький рахунок або на картку(обовязково РРО).