Супровід інваліда 2 гр. за кордон, але супроводжуючий має відстрочку по бронюванню на підприємстві

Зміст ситуаціЇ: є всі документи для перетину кордону по п.2-1 постанови 57 (а саме особи, які мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю II групи, за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також їх зареєстроване місце проживання збігається із зареєстрованим місцем проживання їх батьків),
зі сторони супроводжуючого є вчасно оновлені дані, документ в Резерв+ з відстрочкою наданою через бронювання на підприємтсві (не державному). Бронювання через Дію. Відстрочка дійсна як мінімум до кінця лютого 2025. Виїзд особи з інваліздністю і супроводжуючого планується вперше з часу отримання статусу інвалідності і від початку військового стану.
Питання: Чи буде відстрочка саме по бронюванню перешкодою для перетину кордону? Чи достатньо буде звичайної стандартної копії наказу про щорічну відпустку? (просто для підтвердження факту що я зараз не виконую роботу, оскільки підстава перетину супровід інваліда, а не бронювання). Чи потрібно тільки скасувати бронювання, а потім перетинати кордон?
29.12.2024 13:48 111

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 4 года
171 отзыв (170 +) (1 -)
Консультации: 920

Вітаю!

ВАША СИТУАЦІЯ НЕ МАЄ ОДНОЗНАЧНОЇ ВІДПОВІДІ. 

Заброньовані мають право на перетин кордону тільки у відрядження. Але вони можуть скористатися іншими законними підставами для перетину кордону. Наприклад, як особа, що супроводжує батьків з інвалідністю.     

ЯК ВІДРЕАГУЮТЬ ПРИКОРДОННИКИ НА ВАШУ СИТУАЦІЮ СПРОГНОЗУВАТИ ВАЖКО. 

ОСЬ ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

https://dpsu.gov.ua/ua/news/43231-Nayavnist-viyskovo-oblikovogo-dokumenta-pid-chas-peretinannya-kordonu-obovyazkova-umova-dlya-vsih-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-u-vici-vid-18-do-60

"Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.

У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.

Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.

Категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, на даний час не змінювалися."

ЯК БАЧИМО, ЗГІДНО ПРАВИЛ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЯК ОСОБА КОТРА СУПРОВОДЖУЄ ІНВАЛІДА ДРУГОЇ ГРУПИ.

ТАКОЖ ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ЯК ЗАБРОНЬОВАНА ОСОБА. АЛЕ ЗАБРОНЬОВАНІ ОСОБИ МАЮТЬ ПРАВО ВИЇДЖАТИ ЗА КОРДОН ТІЛЬКІ У ВІДРЯДЖЕННЯ. ТОМУ ВАМ ТРЕБА МАТИ НАКАЗ ПО ПІДПРИЄМСТВУ ПРО НАДАННЯ ВАМ ВІДПУСТКИ З ПРАВОМ ВИЇЗДА ЗА КОРДОН ДЛЯ СУПРОВОДУ ІНВАЛІДА. 

Нижче наводжу як на мою думку треба поводитися на кордоні:

1. Підготуватися заздалегідь (сформувати чітку правову позицію, орієнтовану на постанову КМУ № 57), за потреби роздуркувати нормативно-правовий акт, бути готовим відстоювати свої права). 

2. Багато в чому успіх залежить навіть від конкретної зміни прикордонників та відповідної посадової особи.

3. По можливості - намагайтеся перетинати кордон в денну пору доби, аби працівники ДПСУ не мали змоги обгрунтувати відмову як неможливість перевірки Ваших документів.

4. Беріть із собою якомога більшу кількість документів (виписки, медичні документи, посвідчення тощо). При змозі спробуйте документально оформити мету виїзду за кордон (особливо стосується тих, хто здійснює супровід особи з інвалідністю або особи, яка потребує постійного стороннього догляду). Ви вірно розумієте що треба мати наказ про відпустку. Також наголошуйте, що відстрочка від мобілізації може бути тільки одна ( у Вас бронювання), але Ви маєте право на перетин кордону, як СУПРОВОДЖУЮЧА ОСОБА, згідно Постанови 57.

5. Відмова у перетині кордону на одному пункті не забороняє Вам спробувати виїхати через інший, у тому числі за наявності письмової відмови, оформленої у порядку статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль".

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.

Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram