Добрый день. Примерно около 7-8 месяцев муж в ЗСУ. После очередного ВЛК летом его отвезли на учения (БЗВП проходить, ранее не служил никогда, в 2015 получил повестку, прошел ВЛК, но потом его отправили домой по состоянию здоровья), в учебном центре стало плохо (ТЦК подделали ВЛК, но у мужа было фото настоящего заключения ВЛК, где сказано, что "придатний в частинах забеспечення..."), я подняла шума, и ротный его отправил сразу на повторное ВЛК в госпиталь, в Винницу. Проходил ВЛК долго, около 4 месяцев, так как действительно у него проблемы со спиной, ногой, рукой. По решению ВЛК: "придатний в частинах забеспечення". После ВЛК приехал в другой учебный центр (где обмежено придатні). На обезболивающих сидел таблетках и кое-как прошел БЗВП. Неоднократно обращался за помощью к местному врачу, его кололи, даже на несколько дней освободили от нагрузок. В итоге, ему стало хуже (при вдохе диафрагма работает на 66 процентов, искревление грудной клетки 2 степени у него, броник вообще носить нельзя, но на учениях без броника никак). В прошлую субботу его отвезли в ближайшую городскую больницу, начали капать, и конечно же колоть сильными обезболивающими от разных болезней (все за счет мужа). В итоге, курс был назначен со вторника на 5 дней, но заведующая пришла и сказала, что у нее приказ его выписать в пятницу. Вчера его выписали, она написала, что требует лечения, состояние средней тяжести. Муж вернулся в учебный центр, пошел к доку и начальнику, те отказали в рапорте. Сегодня сдал автомат. Снова пошел к доку, он сказал, что не будут ему подписывать рапорт на лечение, пусть ждет, когда приедет с понедельника какая-то бригада и его заберет, там и напишет рапорт. Все документы прилагаю. Я позвонила на горячую линию Мин Обороны, мое обращение зарегестрировали, но Вы же понимаете, что это все будет долго длиться, а делать что-то нужно сейчас. Он лежит там, препаратов уже нет у него (обезболивающих). В центре есть такой слух, кто много говорит, того на 0 отправляют. Подскажите, пожалуйста, как сейчас законно я могу помочь мужу? Имеет ли право его забрать боевая бригада? Если все-таки его заберут, в течение какого срока должен рассматриваться рапорт на лечение (и может ли муж сам выбрать город, где будет проходить лечение, в рекомендации врач из больнице написала, что требует наблюдения у семейного врача, плюс он официально стоит на учете у травматолога)? Если я найду сама ему часть, как мне нужно действовать: ехать за рекомендационным письмом и с рапортом муж подает командиру его части?
Вітаю!
1.
ОСЬ ОФІЦІЙНИЙ ПОРЯДОК ДІЙ РОЗРОБЛЕНИЙ МО УКРАЇНИ:
https://turbota.mil.gov.ua/dovidnyk-poranenogo?insideurl=ni&outsideurl=vlkstypryd#vlkstypryd
НЕОБХІДНО ТРЕБА НАПИСАТИ РАПОРТ ТА ПОПЕРЕДИТИ, ЩО В РАЗІ ІГНОРУВАННЯ ВАШИХ ПРАВ, ВИ БУДЕТЕ СКАРЖИТИСЯ ЗГІДНО РОЗДІЛУ V ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗСУ.
ЗАКОН УКРАЇНИ |
Наказ № 531 від 06.08.24 р. "Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України", який розповсюджується на військовослужбовців у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.
Його основні норми:
1️. Рапорт, як і раніше, має подаватись безпосередньому командиру. Але якщо він не може вирішити порушене у рапорті питання або відмовляється розглядати рапорт - вищестоящому командирові.
2️. Врегульовані строки розгляді рапортів.
Рапорти мають бути розглянути в такі строки:
-усні рапорти - негайно, але не довше строку розгляду паперових рапортів
-паперові та електронні рапорти щодо питань військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів, збереження життя і здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин - невідкладно, але не довше 48 годин.
-паперові та електронні рапорти з інших питань - протягом 14 днів.
При цьому відлік строку починається не з моменту реєстрації рапорту у службі діловодства, а з моменту фактичної подачі рапорту по команді.
3️. Встановлені мінімальні вимоги до змісту рапорту та заборона вимагати дотримуватись певного шрифту, інтервалу тощо (про це зроблю окремий допис)
4️.Закріплена вимоги до змісту резолюції командирів на рапортах. У випадку відмови обов'язково мають бути зазначені правова підстава та обґрунтування.
5️. Нарешті закріплена норма: якщо проміжний командир не погодив рапорт, це не зупиняє рух рапорту - рапорт має бути направлений до того командира, який повноважний приймати остаточне рішення по суті рапорту.
6️. Якщо командир не погоджує рапорт через недостатність наданої інформації чи документів, він зобов'язаний чітко вказати вичерпний перелік підстав та документів, які необхідно додати для вирішення питання по суті.
Інакше кажучи, розповсюджене формулювання "Подано неповний пакет документів" не є належним результатом розгляду рапорту
7️. Заборонено вимагати попереднє усне погодження рапорту.
8️. Нормативно закріплена можливість направляти рапорт поштою.
9️. Закріплена можливість подавати рапорт в електронній формі, в тому числі через додаток "Армія+".
При цьому кожен командир зобов'язаний повідомити своїм підлеглим свій ID-номер в системі та ID-номер СЕДО підрозділу.
МІСЦЕ ЛІКУВАННЯ ТА МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ОБИРАТИ САМОСТІЙНО НЕ МАЮТЬ ПРАВА.
2.
З ПРИВОДУ МІСЦЯ СЛУЖБИ:
Постанова ВЛК:придатні до служби в підрозділах військового забезпечення, ТЦК та СП, вищих навчальних закладах, навчальних центрах, установах, медичних частинах, підрозділах тилового забезпечення, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони - цей статус надається чоловікам, які мають певні захворювання або фізичні вади, які не роблять їх непридатними до військової служби, але обмежують їхні можливості.
структурні підрозділи військових частин, які не підпадають під визначення "служби забезпечення органів військового управління", здійснюють забезпечення підрозділів військових частин військовим майном за визначеною номенклатурою та ведуть облік його наявності і руху.
ЯК БАЧИМО МОЖУТЬ НАПРАВИТИ В БОЙОВУ БРИГАДУ, АЛЕ В ПІДРОЗДІЛИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
3.
ПЕРЕВЕДЕННЯ В ІНШУ ЧЕСТИНУ:
МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ НЕ ОБИРАЮТЬ.
"ВІДНОШЕННЯ" НА ПЕРЕВЕДЕННЯ В НЕБОЙОВІ ЧАСТИНИ, ПРАКТИЧНО НЕ МАЮТЬ СЕНСУ, ТОМУ ЩО ЦЕ НЕПРИОРИТЕТНІ ПІДРОЗДІЛИ - ТОМУ НЕ ЗАДОВОЛЬНЯЮТЬСЯ.
Якщо військовослужбовець переводиться з тилової частини в бойову, то таке рішення приймають переважно завжди позитивно. Якщо з бойової в тилову й при цьому не має ні сімейних обставин, ні протипоказів до служби на бойових посадах, то таких рішень переважно не приймають. Якщо військовослужбовець переводиться з бойової в бойову — там уже рішення приймають командири. І вони оцінюють, де ця людина буде більш ефективна.