Вітаю!
Звільнення у зв'язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку — одна з особливих підстав звільнення за власним бажанням за ст. 38 КЗпП (для строкового трудового договору — ст. 39 КЗпП). Вона належить до числа поважних причин, за наявності яких розірвання трудового договору з ініціативи працівника допускається без попереднього попередження роботодавця за два тижні. На практиці підтвердженням права на звільнення у зв'язку з доглядом за дитиною до 14 років є лише вік дитини. Отже, для того щоб скористатися цією підставою, працівник на вимогу роботодавця повинен надати саме документ про наявність дитини відповідного віку. Зазвичай це свідоцтво про народження дитини (саме у ньому зазначається інформація про батьків).
Звертаю увагу й на те, що право звільнитися з цієї підстави має як мати, так і батько дитини.
Роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
ЗРАЗОК ЗАЯВИ:
Директору ___________
_______________________
Вчителя_______________
_______________________
ЗАЯВА
Прошу звільнити за власним бажанням _____ лютого 2025 р. у зв’язку з необхідністю доглядати за дитиною до досягнення нею 14-річного віку.
Додаток: копія свідоцтва про народження Петрової Олени Вікторівни БК № 1205647,
виданого 25.04.2019 (приклад).
______._________.2025
_________________Підпис
Ххххххххххх
ЗАЯВУ НАПИШІТЬ У ДВОХ ПРИМІРНИКАХ. ОДИН ПРИМІРНИК ЗАРЕЄСТРУЙТЕ В КАНЦЕЛЯРІЇ, НА ДРУГОМУ ПРИМІРНИКУ ВАМ ПОВИННІ ПОСТАВИТИ РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР ТА ЧИСЛО.
Якщо керівництво не хоче приймати заяву на звільнення, тоді треба цю заяву відправити роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Дата вручення листа вважатиметься моментом подачі заяви на звільнення. Після цього людина забрати трудову книжку й отримати повний розрахунок.
Працівник має право не виходити на роботу з дня, наступного за днем звільнення, який він зазначив у заяві. Умова — працівник має докази, що подавав заяву про звільнення із чітко вказаною датою звільнення.
У разі порушення законодавства про працю працівники мають право звернутися зі скаргою до :