Вітаю!
У ВАС Є ДВА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ:
1. ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ВАС ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ В РАМКАХ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
"ПРО АДМІНІСТРАТИВНУ ПРОЦЕДУРУ"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2073-20#top
Стаття 80. Строк подання скарги
1. Скарга на адміністративний акт може бути подана протягом тридцяти календарних днів з дня доведення його до відома особи, яка була учасником адміністративного провадження щодо прийняття зазначеного акта.
Особа, на право, свободу чи законний інтерес якої негативно впливає адміністративний акт, але яка не була учасником адміністративного провадження, має право подати скаргу на такий адміністративний акт протягом тридцяти календарних днів з дня, коли вона дізналася або мала дізнатися про такий вплив.
Скарга на процедурну дію або процедурне рішення може бути подана протягом тридцяти календарних днів з дня, коли особі, яка була учасником адміністративного провадження, стало відомо про вчинення процедурної дії або прийняття процедурного рішення.
4. Строк подання скарги не вважається пропущеним у разі незазначення в адміністративному акті строку та порядку його оскарження.
2. ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ВАС ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
У громадянина буде декілька підстав:
Не виключено, що рекомендований лист йшов до адресата занадто довго та не через провину військозобов’язаного були порушені терміни, вказані у повістці.
В такому випадку можно написати скаргу до "Укрпошти" та довести, що військовозобов’язаний звернувся до ТЦК не з власної вини. Можна запросити дані про відправку та доставку листа.
________________
Поштова повістка повинна відправлятись у формі:
- рекомендованого поштового відправлення,
- з повідомленням про вручення,
- з описом вкладення, в якому зазначається:
Важливо розуміти, яким чином взагалі приходять рекомендовані листи.
Як правило, працівник Укрпошти не приносить вам його додому, хоча у Правилах цей спосіб особистого вручення повісток ТЦК листоношею також передбачений.
У вашу поштову скриньку залишають повідомлення (схоже на маленьку записку) про те, що Вам прийшов лист у відділення Укрпошти.
Для того, щоб не було плутанини з іншими рекомендованими листами, які військовозобов’язаний може отримувати, працівників Укрпошти зобов’язали ставити на такому повідомленні-записці спеціальну позначку: “Повістка ТЦК”, “Вручити особисто”.
Ось коли Ви знайшли таке в своїй поштовій скриньці, це - воно.
Також працівник Укрпошти може проінформувати про лист за вашим номером телефону, якщо ТЦК зазначить його на конверті.
Поштова повістка вважається врученою:
- у день отримання повістки, що підтверджується інформацією та/або документами від Укрпошти;
- у день проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення;
- у день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
- у день проставлення у відмітки про відмову отримати поштове відправлення;
- у день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо військовозобов`язаний не повідомив ТЦК іншої адреси місця проживання.
Отже, поштова повістка вважатиметься врученою в будь-якому випадку, незалежно від того, чи проігнорує її військовозобов’язаний, або ж відмовиться розписатися за неї на пошті, чи все-таки забере її.
Відповідно до статті 268 КУпАП:
«Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Без відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи».
---------
Трапляються випадки, коли працівники пошти надто пізно повідомляють про повістку або ж таке оповіщення так і не дійшло до адресата.
Людина не може ніяк документально зафіксувати, що повідомлення від працівників "Укрпошти" прийшло із запізненням або ж його взагалі не було. Тож, довести свою правоту буде надскладно.
Навряд чи існує спосіб зафіксувати прострочене повідомлення від пошти.
Можете написати лист в ТЦК про те, що Ви отримали повідомлення про повістку, але з запізненням та не встигли її отримати, отже Вам не відомо про підстави, дату та час з'явлення в ТЦК. Цей лист обов'язково надішліть цінним листом з описом. В описі зазначте опис вкладення, як "лист з поясненням про неможливість отримати повістку", чи щось таке. Головне, щоб можна було зрозуміти про що лист.
Звісно навряд Ви отримаєте відповідь, але, потім, якщо Вам випишуть штраф і Ви підете його оскаржувати, з квитанцією про відправкою і описом набагато простіше буде доказати свою правоту в суді.
Якщо є бажання спробувати врегулювати ситуацію по іншому, то прийдіть самі до ТЦК, поясніть ситуацію з поштою.
Якщо ви отримали штраф, його буде можливо скасувати через окружний адміністративний суд, однак успіх залежатиме від змісту постанови та інших факторів.