Добрий ранок.
Якщо особа з інвалідністю ІІІ групи реалізуючи своє право на відстрочку подає заяву на отримання відстрочки, то необхідно заповнити заяву наступним чином:
1. В графі про підставу вказувати: "на підставі абзацу (за наявності) ___ пункту _2__ частини __1_ статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
2. Якщо інвалідність отримана до 31.12.24р., то надаються такі документи (вказуються в додатку до заяви):
-Довідка до акту МСЕК
або
-посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, яке підтверджує призначення соціальної допомоги
Якщо у Вас і довідка МСЕК є, і пенсійне посвідчення, можете надсилати обидва документи, вони вказуються в додатку.
Якщо інвалідність (оцінка повсягденного функціонування особи) отримана вже з 01.01.2025р.:
-Витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи
3. Ця частина заяви "Відсутність....." не заповнюється для Вашої підстави, тобто, там нічого не проставляєте.
Щодо заяви про взяття на облік.
Нагадую, що згідно з Додатком 2 Постанови КМУ №1487 (див. за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF#Text) , призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні
перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності;
Згідно до п. 21 цієї Постанови, Взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік внутрішньо переміщених осіб та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за місцем фактичного проживання.
Отже, підставою для перебування на військовому обліку є або задеклароване місце проживання (прописка) чи реєстрація як ВПО, або місце роботи чи навчання.
Заява про взяття на облік подається в довільному форматі, наприклад:
В _________________РТЦК та СП
Адреса:
Від: ПІБ _____________
___________ року народження
Адреса проживання:
Тел.: ________
Заява
На виконання правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що затверджені Додатком 2 Постанови КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487, прошу взяти мене на військовий облік за задекларованим місцем проживання /реєстрації як внутрішньо переміщеної особи/ ( роботи/навчання) в ______________ РТЦК та СП.
Додатки:
1.
Дата підпис ПІБ
В заяві обираєте підставу за якою просите взяти Вас на облік, тобто обираєте щось одне, наприклад, "реєстрації як ВПО". В додатках подаєте один із документів, що підтверджує підставу, наприклад довідка з місця роботи чи навчання, або довідка з ЦНАПа про місце реєстрації/ВПО.
У разі виникнення додаткових питань чи уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com
096 6005361 Вайбер/Телеграм/Ватсап
З повагою,
Адвокатка Марина Бекало