За результатами річного декларування доходів фізособи за 2023 рік у 2024 сплатили військовий збір на рахунок UA718999980313090063000026001 з призначенням: «101
СПЛАТА ВIЙСЬК. ЗБОРУ,ЩО СПЛАЧ ФIЗИЧ ОСОБ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ
РIЧНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ ЗА 2023 РІК»
Номер рахунку дав працівник Дніпровської податкової м Київ , і пізніше підтвердив зарахування коштів.
На днях зайшли в податковий кабінет і виявили борг по військовому збору, причому IBAN на який пропонують сплатити онлайн інший. З працівником податкової зараз звʼязку немає. Прошу підказати чи на вірний рахунок була проплата і якщо ні, дати правильний IBAN. Фізична особа не фоп, зареєстрований в м. Київ
Добрий вечір!
Працівник колишньої ДПІ у Дніпровському районі м. Києва надав Вам неправильні реквізити рахунку, в результаті чого Ви помилково сплатили військовий збір на номер рахунку (IBAN): UA718999980313090063000026001, який має найменування коду класифікації доходів бюджету: Військовий збір, а не – військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
Вам потрібно було сплатити кошти на інші (правильні) реквізити рахунку, а саме:
Номер рахунку (IBAN): UA788999980313010137000026001
Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/11011001
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код класифікації доходів бюджету: 11011001
Найменування коду класифікації доходів бюджету: Військовий збір (крім військового збору, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у підпункті 4 підпункту 1.3 пункту 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
З метою вирішення Вашого питання інформую Вас про наступне.
Відповідно до Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60, повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань здійснюється виключно на підставі заяви платника податку, поданої до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.
Заява також може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.
У заяві платник зазначає назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок), та визначає напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:
на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;
у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг.
Разом з тим, відповідно до пункту 43.2 статті 43 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на рахунок такого платника податків у банку або небанківському надавачу платіжних послуг, або на єдиний рахунок, або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Тобто, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково сплаченої суми.
Також варто зауважити, що відповідно до п.п. 112.8.8 прим. 1 п. 112.8 ст. 112 ПКУ, обставиною, що звільняє від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є помилкова сплата платником податків, у тому числі податковим агентом, грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок (без порушення законодавчо визначеного строку сплати податку або узгодженої суми грошового зобов’язання до бюджету). Умовою підтвердження таких обставин є вчинення платником дій, передбачених статтею 43 цього Кодексу, щодо повернення помилково сплачених грошових зобов’язань.
Тобто, якщо внаслідок невірного заповнення платником податків реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли на відповідний рахунок бюджетної класифікації у встановлені ПКУ терміни, то такий платник звільняється від фінансової відповідальності за умови дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов’язань до бюджету та подання протягом 1095 днів від дня виникнення помилково сплаченої суми заяви про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов’язань, в якій напрямом перерахування коштів визначено погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу, належного до сплати.
Таким чином, у Вашій ситуації Вам необхідно подати в електронній формі (через електронний кабінет платника податків) або в паперовій формі до Лівобережної ДПІ ГУ ДПС у м. Києві заяву в довільній формі про повернення помилково сплачених грошових зобов’язань, в якій зазначити:
- назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму;
- дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок);
- напрям перерахування коштів: на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.
Додатково до заяви бажано додати копію платіжного документа, на виконання якого помилково сплачений платіж перераховано до бюджету.
Якщо не бажаєте подавати таку заяву, то можете погасити податковий борг, сплативши повторно грошові кошти на правильні реквізити, які я вказав на початку цієї відповіді.
В разі виникнення додаткових питань, пишіть мені на електронну пошту: vet_1989@ukr.net
Буду вдячний, якщо Ви залишите відгук про мою консультацію!