Хочемо судитись з сусідом, бо він встановий двері під ключ в загальному коридорі. Я прописана в квартирі. Чи маю я право подати на сусіда, який прописаний в своїй квартирі , позов? Чи позиватися до суду має власник квартири на власника сусіда? Чи може фоп квед 69.10 діяльність у сфері права представляти особу в цивільному судочинстві ?
Так, звісно ж Ви як зареєстрована особа і користувач зазначеної квартири маєте право звернутись до суду з позовом до Вашого сусіда про усунення перешкод в користуванні приміщенням загального користування, призначеного для обслуговування потреб усіх власників квартир, шляхом демонтажу замків і запорів, встановлених до дверей приміщення (коридору) загального користування, але потрібно буде суду довести те, що Ви зареєстровані за адресою цієї квартири і фактично також там проживаєте, тобто, що сусідом порушено саме Ваші законні права щодо користування власним житлом. Якщо знайдете ще сусідів-однодумців, то колективне звернення буде ефективнішим.
Щодо можливості представництва ФОП, яка здійснює діяльність у сфері права за КВЕД 69.10 повідомляю наступне.
Згідно із Перехідними положеннями Конституції України запровадження представництва виключно адвокатами у судах першої інстанції відбувається з 1 січня 2019р. Проте, чинний ЦПК України містить виняток щодо представництва в суді:
- у трудових спорах;
- спорах щодо захисту соціальних прав (право на отримання пенсій та соціальних виплат, житло, охорону здоров’я, медичну допомогу, відпочинок, тощо).
- щодо виборів та референдумів;
- у малозначних спорах;
- стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Малозначними справами є:
- справи, в яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, ч. 2 статті 60 ЦПК України встановлено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Отож, враховуючи викладене вище, якщо дана справа вважатиметься малозначною, то ФОП, яка здійснює представництво у сфері права за довіреністю зможе представляти Ваші інтереси в суді, посилаючись на винятки, передбачені ЦПК України, що прописані мною вище. Проте, з власного досвіду радила б Вам все ж звертатись через адвоката, оскільки є судді, які не допускають такого представництва і не беруть до уваги зазначені законом винятки.
В разі виникнення у Вас додаткових запитань, звертайтесь на мою електронну адресу: [email protected].
Хай щастить!
З повагою, Олена.