Вітаю!
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ (П.9 СТ.23 ЗАКОНУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ) НЕОБХІДНО РІШЕННЯ ЛКК АБО МСЕК ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ.
11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт № 10449 Закону про мобілізацію та порядок проходження військової служби. Закон підписан Президентом та оприлюднен - він вступив в дію 18.05.24р.
Закон УкраїниПро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку
8. У Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):
11) статтю 23 викласти в такій редакції:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду;
САМЕ ГОЛОВНЕ, ЩОБ У БАТЬКО БУЛА ДОВІДКА ЛКК АБО МСЕК ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ.
ДОДАТОК 5 ПОСТАНОВИ КМУ 560 ДАЄ ВИЧЕРПНИЙ ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПО П.9 СТ.23 ЗАКОНУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ:
для особи, яка потребує постійного догляду:
для особи, яка зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю:
ВАМ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯДО МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ АКТУ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ.
ВАША МАМА Є НЕПРАЦЕЗДАТНОЮ ОСОБОЮ, ТОМУ НА НЕЇ НЕ МОЖЕ БУТИ ПОКЛАДЕНО ОБОВ'ЯЗОК БУТИ ДОГЛЯДАЛЬНИКОМ - ТОМУ РОЗЛУЧАТИСЯ ВАШИМ БАТЬКАМ НЕПОТРІБНОЮ
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійн
страхування» непрацездатні громадяни – це особи, які досягли встановленого ст. 26 цього Закону пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою
годувальника відповідно до закону.
Відповідно до вимог Положення «Про експертизу тимчасової непрацездатності» (затвердженого наказом МОЗ від 09.04.2008 No 189) непрацездатність (утрата непрацездатності) – це стан здоров’я (функцій організму) людини, обумовлений захворюванням, травмою тощо, який унеможливлює виконання роботи визначеного обсягу, професії без шкоди для здоров’я.
Таким чином, ключовим у відмежуванні працездатних осіб від непрацездатних осіб є здатність особи до «активної трудової діяльності». Працездатні особи
володіють здатністю до активної трудової діяльності (за станом здоров’я).
Непрацездатні особи – це особи, які позбавлені здатності виконувати всі або окремі види роботи (за станом здоров’я). Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відносить до непрацездатних осіб, зокрема осіб з інвалідністю. При цьому цей Закон не містить жодних виключень щодо віднесення осіб з інвалідністю до непрацездатних осіб (зокрема в залежності від здатності до виконання певної роботи). Встановлення групи інвалідності (будь-якої) свідчить, що особа є непрацездатною.
ТИМ БІЛЬШЕ, ЩО ПИТАННЯ ДОГЛЯДУ ЗА НЕПРАЦЕЗДАТНИМИ БАТЬКАМИ Є ВАШ ОБОВ'ЯЗОК.
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"
Стаття 47. Обов'язки дітей щодо батьків похилого віку
Діти зобов'язані піклуватися про батьків похилого віку, подавати їм допомогу і підтримку, в разі необхідності здійснювати догляд за ними.