Добрий день! Відповідно до Постанови КМУ №76 від 27.01.2024 р., не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які згідно із законом не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Особи, що мають відстрочку від військової служби не можуть бути заброньованими, але наявність бронювання не перешкоджає отримання відстрочки по догляду. Оформлення такої відстрочки відбувається у порядку визначеному Постановою КМУ № 560 від 16 травня 2024 р. Для цього, необхідно подати до ТЦК наступні документи:
для особи, яка потребує постійного догляду, - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи;
для особи, яка зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю, - документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює постійний догляд), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);
для особи, яка зайнята постійним доглядом за батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), - документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення постійного догляду дружиною (чоловіком) або іншим працездатним членом сім’ї (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді або свідоцтво про смерть такого члена сім’ї, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім або рішення суду про оголошення його померлим), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Відповідно до п. 31 Постанови КМУ № 76 від 27.01.2023 р., Надана відстрочка по бронюванню підлягає анулюванню в разі:надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
Відповідно, після оформлення відстрочки - бронювання буде анульовано. Для працівника це не несе жодних негативних наслідків, адже він у цей момент буде заброньований по догляду. Для роботодавця також така зміна відстрочки не несе жодних негативних наслідків.