Вопрос о комиссии ВЛК.

У меня обнаружена язва двенадцатиперстной кишки. Могут ли меня призвать на срочную службу с таким диагнозом?


Главный вопрос. Могут ли призвать на срочную службу после прохождения лечения данной болезни?


(В данный момент прохожу лечение, пришла повестка из военкомата)


Читал указы министерства обороны(статья 53) о том, что любая форма нарушения функций связанных с данным заболеванием в любом случае освобождает от службы в армии в мирное время или исключением из учёта военнообязанных(при тяжелых формах нарушения функциональности). Так ли это? или есть ньюаны. 

12.02.2020 17:50 18366

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
816 отзывов (815 +) (1 -)
Консультации: 2091
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий вечір!


Згідно "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" від 17.11.2008 р. затверджено "Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби".


Статтею 53 Розкладу визначено, що виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки розділяється на три різновиди, в залежності від порушень функцій організму, спричиненими хворобою:


а) зі значними порушеннями функцій - непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;


б) з помірними порушеннями функцій - непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні в військовий час;


в) з незначними порушеннями функцій - придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально.


Наявність виразкової хвороби обов'язково повинна бути підтверджена ендоскопічним і (або) рентгенологічним дослідженнями в умовах штучної гіпотонії.


До пункту "а" належать:


екстирпація шлунка або його субтотальна резекція;


наслідки резекції шлунка, накладення шлунково-кишкового анастомозу незалежно від ступеня порушення функції;


наслідки стовбурової або селективної ваготомії, ушивання (висічення) перфоративної виразки з наявністю ускладнень у вигляді демпінг-синдрому, порушення живлення II-III ступеня, рецидивуючих анастомозитів, виразки анастомозу;


виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ускладнена пенетрацією, стенозом пілоробульбарної зони (затримкою контрастної речовини в шлунку більше 24 годин), що супроводжується занепадом живлення за наявності протипоказань до оперативного лікування або відмови від нього.


До пункту "б" належать:


виразкова хвороба з виразками, що довго не рубцюються (з локалізацією в шлунку протягом трьох місяців і більше, з локалізацією в дванадцятипалій кишці протягом двох місяців і більше);


виразкова хвороба з частими (два рази і більше на рік) рецидивами виразки, що потребують тривалого стаціонарного лікування (більше двох тижнів);


виразкова хвороба з гігантськими (3 см і більше в шлунку або 2 см і більше у дванадцятипалій кишці) виразками;


виразкова хвороба дванадцятипалої кишки із позацибулинною локалізацією виразки;


виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки з множинними (дві та більше) виразками за останні 5 років;


виразкова хвороба, ускладнена кровотечею з розвитком післягеморагічної анемії (лікована консервативно) або перфорацією (протягом 5 років після зазначених ускладнень);


виразкова хвороба, ускладнена грубою рубцевою деформацією цибулини дванадцятипалої кишки при помірних порушеннях евакуаторно-моторної функції. Грубою деформацією дванадцятипалої кишки вважається деформація, яка виявляється при повноцінно виконаній дуоденографії в умовах штучної гіпотонії, що супроводжується сповільненою евакуацією (затримка контрастної речовини в шлунку більше 2 годин);


наслідки стовбурової або селективної ваготомії, резекції шлунка, накладення шлунково-кишкового анастомозу без ускладнень.


До пункту "в" належать:



  • виразкова хвороба, яка була ускладнена кровотечею (лікованою консервативно), перфорацією, а також множинними виразками за умови стійкої ремісії більше п'яти років;

  • виразкова хвороба, яка була ускладнена кровотечею без розвитку постгеморагічної анемії;

  • виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки за наявності незначної деформації цибулини дванадцятипалої кишки з нечастими (раз на рік і рідше) загостреннями.


Таким чином, ВЛК визначить ступінь порушень, і відповідно до цього визначить придатність чи непридатність. Але якщо у Вас є на руках результати попередніх медичних обстежень, то Ви зможете самостійно визначити, до якого пункту належить захворювання, і які перспективи служби в армії.


Якщо встановлять пункт а), то це однозначно непридатність з виключенням із військового обліку.


В разі виникнення питань, звертайтесь. З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram