Здравствуйте, дали пидрзру по ст 307 ч3
Следователь увидел видео снятое на телефон где я вместе с одной паррй перебираем листки от конопли в комнате.(одного из них задержали при контрольной закупке).
Ети двое являются супружеской парой и дали против меня показы, что я якобы с ними вместе выращивал коноплю и собирался реализовать.
При обыске у них нашли 5кг канабиса. Есть ли шанс доказать то что они сговорились против меня? Суд назначил меру запобижного заходу домашний арест на полтора месяца. Что за ето время я должен сделать с адвокатом? Есть ли возможность как-то подать на апелляцию пидозри до суда или будем ждать суда.
Доброго вечора!
Так, Ви дуже серйозно вплутані у цю справу. Давайте зважимо, що ми маємо:
На Ваш захист
Проти Вас
Що можна спробувати:
По перше. Дивимось Кримінальний кодекс України
Стаття 307. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
караються позбавленням волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
І порівнюємо із ст 309 КК України
Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Яка різниця між цими двома статтями:
Якщо стаття 307 прописує поводження з наркотичними засобами з метою збуту, то стаття 309 – без мети збуту
Тактика поведінки – 1. Ніякого збуту Вами не планувалось (хотів узнати, коли перебирав лист коноплі, що на відео , як готувати для власного вжитку, і. таке інше) 2. Ніякої домовленості з подружжям у Вас не було, а Ви зайшли до них саме тоді коли вони перебирали листя і допоміг їм.
У найгіршому випадку замість позбавлення волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, може бути штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Яке саме рішення прийме суд – це буде залежати від того, скільки саме канабісу безпосередньо у Вас вилучили. Якщо до 0,5 грамів – це адміністративна відповідальність, якщо більше 0,5 грамів – кримінальна.
Треба зауважити, що Кримінальним кодексом України передбачено звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дієвим каяттям (стаття 45 КК України).
Так, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
І ще, Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) визначено, що адміністративна відповідальність настає за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах. Наказом МОЗ № 188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» невеликі розміри для канабісу встановлені в межах до 0,5 гр.
І це мабуть найкращий варіант
Але ще рано говорити про розміри відповідальності, оскільки в рамках слідства можуть виникнути інші факти, які в подальшому вплинуть на хід розслідування.
У будь-якому випадку рекомендую Вам знайти адвоката, який знається на таких справах і представлятиме Ваші інтереси в суді й перед правоохоронними органами. Щодо подальших дій порадьтесь з адвокатом і оберіть стратегію поведінки.
Для початку нам необхідно ознайомитися з рішенням суду. Попередньо звернть Вашу увагу на таке.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та / або суду;
2) знищити, приховати або спотворити будь-яку з речей або документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста в цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) здійснити інший кримінальний злочин або продовжити кримінальний злочин, в якому обвинувачується.
Як правило, постанови суду оскарженню не підлягають. Однак постанову суду про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту можна оскаржити.
Оскарженню в суд апеляційної інстанції підлягає, зокрема, постанова слідчого судді суду першої інстанції про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні.
З повагою Микола Лях