Дарственная или наследство на дом с землей - что выгоднее?

Что выгоднее оформить с точки зрения налогов дарственную или наследство на дом с землей ? что экономнее ??? не родственники. оформляеть будет старушка соседка в селе.

23.03.2020 17:12 1941

Консультация исполнителя

Наталия Лихунжан
Адвокат
На портале: 4 года
36 отзывов (35 +) (1 -)
Консультации: 143

Що стосується фінансової сторони оформлення договору дарування чи заповіту, а також оподаткування обдаровуваних і спадкоємців, то договір дарування потребує проведення попередньої оцінки вартості майна.


 Щодо до договору дарування. Якщо будинок дарується не родичам, то сплачується податок у розмірі 5% від загальної вартості будинку якщо дарувальник і обдаровуваний - резиденти України. Також має бути сплаченим військовий збір у розмірі 1,5%.


Щодо спадщини. При складанні заповіту необхідно сплатити державне мито за нотаріальне посвідчення заповіту у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а за видачу свідоцтва про право на спадщину спадкоємцеві доведеться заплатити 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (34 грн).


 Згідно з нормами Податкового кодексу України оподаткування доходу, зокрема майна, отриманого платником податку як подарунок, відбувається в тому ж порядку, що і майна, отриманого в якості спадщини. Якщо ви не є родичами, але є спадкоємцями податок залишається у розмірі для резидентів – 5 % та 1,5 % – військовий збір, оскільки при спадкуванні оцінка майна робиться для цілей оподаткування, тобто щоб визначити скільки податків особа-спадкоємець має заплатити в держбюджет. Спадкоємцям 1 та 2 черги оцінку робити не потрібно. Оскільки Ви не являєтесь спадкоємцем першої та другої черги то вступити в спадок без оцінки та сплати податків не зможете.


 Крім того, як при посвідченні договору дарування, так і при посвідченні заповіту необхідно сплатити послуги нотаріуса. Вартість таких послуг у кожному випадку індивідуальна, рекомендую звернутися до декількох спеціалістів задля визначення оптимальної ціни.



 Бажаю успіхів!


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram