Аліменти

про утримання дітей

27.03.2020 10:55 1476

Консультация исполнителя

Вікторія Петруніна
Адвокат
На портале: 4 года
0 отзывов (0 +) (0 -)
Консультации: 2

Для тих, хто не знає маю повідомити, що батьки (матір та батько) мають однаково рівні права та обов'язки по відношенню до своєї дитини. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.Сьогодні розповім про обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття (аліменти).Батьки в добровільному порядку можуть вирішити питання стосовно утримання спільної дитини. Для цього вони можуть укласти договір про участь у вихованні та утриманні дитини та завірити його нотаріально. Головне, щоб договором не порушувались проава дитини. Я завжди надавала перевагу на мирне вирішення сімейних питань, оскільки батьки для дитини завжди залишаються одним цілим і не потрібно налаштовувати дитину проти спілкування з батьком чи матір'ю, тому що таким чином можна спричинити душевне страждання дитині, але випадки бувають різні і інколи навіть на краще, коли дитина не буде спілкуватися з батьком чи матір'ю, але це вже інша тема.Якщо добровільно батьки не змогли домовитись, то аліменти можна стягнути через суд. Для цього той з батьків, з яким проживає дитина має звернутися до суду.За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина до настання повноліття.Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.


Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.


з 01.01.2020р.ГАРАНТОВАНИЙ МІНІМАЛЬНИЙ розмір аліментів становить :для дітей віком до 6 років - 889,5 грн.для дітей віком від 6 до 18 років - 1109,0грн


МІНІМАЛЬНИЙ РЕКОМЕНДОВАНИЙ розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку - до 6 років-1779,0грн., дітям від 6 до 18років - 2218,0грн.Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги.Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.Тому, шановні батьки, не соромтеся утримувати своїх дітей, бо наші діти-це наші квіти.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram