Школа англійської та закон про коронавірус
Ситуація:
Я придбав курс офлайн занять в школі викладання агнглійської 02.03.2020(тривалістю 4 місяці). Старт занять був зазначений як 12.03.2020. Проте почнеться 31.03.2020(тобто в наступний вівторок).
Найбільша проблема полягає в тому, що курс буде проводитися online замість offline. Можливостей мого інтернету не вистачає, щоб якісно отримати послуги в такий спосіб. Тож я звернувся до школи, з проханням перенести мою участь в курсах до іншої групи, що почне навчання після зняття обмежень, в чому мені було відмовлено. Єдине що мені було запропоновано - це пропускати заняття і потім мені нададуть 1 персональне заняття замість 4 групових(підозрюю що також online) Після цього, я попросив їх повернути кошти, адже вони не можуть надати мені послуги в доступний для мене спосіб та в повному обсязі. На що також отримав відмову. З посиланням на "Закон про коронавірус". Мені надіслали отакий копіпаст статті- аналізу(не впевнений в правильності формулювання) цього закону.(покликання на статтю додаю в кінці)
???????
На обмежувальному фоні зовсім невипадковою є норма «антикороновірусного закону» №530-IX від 17.03.2020 року, якою «карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України» був внесений до переліку обставин непереборної сили (форс-мажору).
За загальним правилом непереборна **** є обставиною, яка «звільняє» особу від відповідальності (ст. 617 ЦК України). Відповідна норма поширюється як на громадян, так і підприємства, як на договірні, так і недоговірні зобов’язання, зокрема випадки завдання шкоди (ч. 3 ст.1166, ч. 5 ст. 1187
ЦК, ч. 2 ст.1209 України). Але найбільший інтерес до умов звільнення від відповідальності проявляє саме бізнес, який раптово та «у всій красі» відчув наслідки постанов уряду.
???????
Проте погугливши цю статтю в її продовженні я знайшов такий текст.
???????
У разі визнання карантину форс-мажорною обставиною для конкретного обов’язку, підприємця буде звільнено від негативних наслідків порушення договору (штрафів, пені, необхідності виконання додаткових обов’язків тощо). Але це не означає, що договір припиняється, і більше не потрібно виконувати основне зобов’язання: повертати гроші, постачати товар, надавати послуги тощо.
???????
Тож мене турбує питання правомірності такої відмови повернення коштів.
https://pravo.ua/fors-mazhor-chi-zvilnjaie-karantin-vid-vikonannja-zobov-jazan/
28.03.2020 23:40
Ответили 2