Я військовий. Перебуваючи у відпустці не ставав на військовий облік на військоматі та не відмічав відпускний квиток. Після відпустки в частині провели службове розслідування за результатами якого на мене накладають дисциплінарне стягнення "догана", позбавляють премію у повному обсязі та відраховують кошти за 2 доби які надавалися на дорогу у відпустку. Чи це правомірно і якими законами регламентується? Дякую...
Так, правомірно, так як юридична відповідальність військовослужбовців визначена Статутом внутрішньої служби ЗС України, відповідно до ст. 26 військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом. Відповідно до ст. 27 Статуту внутрішньої служби ЗС України військовослужбовці, на яких накладається дисциплінарне стягнення за вчинене правопорушення, не звільняються від матеріальної та цивільно-правової відповідальності за ці правопорушення.
Порядок накладення дисциплінарних стягнень визначений у Дисциплінарному статуті Збройних Сил України.
У відповідності до ст.45 Дисциплінарного статуту, у разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов'язків порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов'язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.
Згідно до ст. 83 Дисциплінарного статуту на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.
Статтею 86 Дисциплінарного статуту встановлено, що якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення. Під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.
Можливо, що у Вас є якісь пом’якшувальні обставини щодо цього порушення, в такому випадку за приписами ст. 88 Дисциплінарного статуту військовослужбовець, який вважає, що не вчинив правопорушення, має право протягом місяця з часу накладення дисциплінарного стягнення подати скаргу старшому командирові або звернутися до суду у визначений законом строк.
Бажаю успіхів!
Дякую!!!