Повернення коштів за товар

Я як ФОП замовив добрива в ТОВ, підписав договір поставки, вніс 100% суми за добрива. Після оплати отримав більшу половину добрив і добрива закінчились. Сказали повернуть кошти, написав заяву в бугалтерію на повернення коштів пройшла два тижні коштів немає, тепер кажуть що неможуть повернути кошти бо в них заключені валютні договори і тд, Як повернути кошти ?

23.04.2020 10:07 1726

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2109
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Ознайомилася з договором постачання, видатковою накладною та рахунком-фактурою.

Із рахунку вбачається, що Покупець має сплатити товар "Селітра аміачна" за 9.800 т. суму  62671.69 грн, за видатковою накладною отримав 2.800т. на суму 17906,17 про що засвідчено підписами сторін. 

20.03.2020р. Покупець надійслав заяву про повернення залишку коштів за неотриманний товар.

Продавець може посилатися на 4 Розділ Договору ( зокрема п.п. 4.7. 4.8 4.10) в яки встановлено обовязок відправлення претензії щодо нестачи товара, а також підтвердження цієї нестачи видповідною експертизою.

Але звертаю увагу на те, що видатковою накладною сторони засвідчили поставку товара "Селітра аміачна"  у кількості 2.800т. що не відповідає обсягам замовлення та сплачення товару. Що також звільняє Покупця від обов`язку та необхідності доводити факт недостачі товару відповідними експертизами та надсилання претензій Продавцю в строки 3 календарні дні згідно до 4.8 Договору.

В таких випадках є 2 шляхи вирішення спору:

1. Досудовий, в якому сторона ( у даному випадку-Покупець)  надсилає Продавцю досудову претензію. В якій Ви можете  описати суть порушеного зобов`язання за Договором та витребувати  повернення суми залишку коштів, або встановити обов`язок допоставити сплачений товар , та зазначити що у випадку не задоволення претензії Покупця ( протягом наприклад, 10 робочих днів), останній буде вимушений звернутися до господарського суду із позовною заявою про стягнення цих сум.

2. Судовий порядок ( у випадку, якщо досудовий порядок-претензія не привело до жодних результатів) шляхом звернення до господарського суду за місцезнаходженням відповідача ( до Господарського суду Кіровоградської області) із позовною заявою про стягнення коштів, поклавши витрати на відповідача ( судовий збір, витрати на правову допомогу, витрати,  пов’язані з переїздом до іншого населеного пункту та інші у зв`язку із розглядом справи). Якщо суд задовольняє вимоги позивача, то в рішеннi також зобов`язує відповідача виплатити судові витрати на позивачу.

В обгрунтування своїх вимог Ви маєте надати до позову копії договору постачання, видаткової накладної, рахунку-фактури, платіжного доручення про сплату товару (або банківську виписку) - обов`язково на підтвердження сплати товару, та претензію на підтвердження того, що Покупець належним чином намагався розв`язати спір в досудовому порядку. 

Якщо у Вас виникли додаткові запитання або уточнення, надсилайте на мою ел адресу, я обов`язково надам відповіді.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram