МСФЗ облік витрат

Підприємство має власні обєкти нерухомості, які розташовані на земельних ділянках, оформлених на іншу юридичну особу. Підприємство має намір скласти договір на відшкодування витрат на сплату земельного податку .


За умовами цього договору підприємство має відшкодувати витрати на сплату земельного податку за період 2017-2019 роки та починаючи з 01.01.2020 року на весь період дії договору.


У зв’язку з тим, що договір буде оформлено в 2020 році, тобто подія, яка призводить до цих витрат виникла в поточному періоді, чи можна розцінювати витрати на компенсацію податку за період 2017-2019 як поточні витрати. Чи під поточні витрати підпадають витрати на компенсацію земельного податку тільки 2020 року? Які ремомендації є в міжнародних стандартах по відображенню витрат за період 2017-2019, якщо правочин виник в поточному році?

27.04.2020 10:51 1832

Консультация исполнителя

Віктор Мороз
Адвокат
На портале: 5 лет
13 отзывов (13 +) (0 -)
Консультации: 34

Вважаємо, що у разі укладення правочину в 2020 році є можливість включити до поточних витрат витрати на компенсацію земельного податку за період 2017-2019 року як поточні витрати, виходячи з наступного.


Згідно положень Податкового кодексу України витрати - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.


Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.


Водночас, до складу податкових витрат можна віднести суми витрат, які не були відображені у зв'язку з появою документу, що є підставою для нарахування податку у звітному періоді.


Ключовим для обгрунтування такої позиції є визначення дати виникнення витрат. У Вашому випадку така дата визначається датою укладення договору, адже до укладення договору Ви, як землекористувач, не мали підстав для здійснення відповідних витрат та сплати податку за попередні періоди.


Така позиція, зокрема, підтверджується в Листі ДПСУ №7279/6/15-1415 від 09.12.2011 року щодо відображення у складі декларації з податку на прибуток підприємства не врахованих витрат попередніх періодів, яка за аналогією закону може бути застосована й до адміністрування земельного податку.


Аналогічна правова позиція закріплена й в МСБО 8.


Як варіант, якщо земельний податок був сплачений у 2017-2019 роках юридичною особою, на яку оформлені відповідні земельні ділянки, відповідне питання може бути врегульовано шляхом компенсації Вами відповідних витрат на користь цією юридичної особи.


Для уникнення можливих спірних питань, наполегливо рекомендуємо додатково звернутися до ДПС за індивідуальною податковою консультацією.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram