Покупка земельного участка

Проживаю в селе (Заерчани, Станишівська ОТГ), есть в планах купить участок для ведение с/г (в дальнейшем под застройку).


Так как нет доверия людям в сельсовете. Хочу узнать свои права.


Интересует следующие вопросы:


Какие права у меня есть на приобритение земли?


Есть ли льготы на покупку земли?Как я могу узнать какие участки продаются?

14.04.2019 19:16 2070

Консультация исполнителя

Тарас Свірський
Адвокат
На портале: 5 лет
4 отзывы (4 +) (0 -)
Консультации: 14

Отримати у власність земельну ділянку у Вашому випадку можна двома шляхами: шляхом безоплатної передачі в межах передбачених законодавством норм та шляхом купівлі.

Безоплатна передача

 

Законодавством України, а саме статтею 121 Земельного кодексу України, передбачена можливість отримання кожним громадянином України безоплатно у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в межах наступних норм:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

 

При цьому, за кожним громадянином України закріплено право на безоплатне отримання кожної із перелічених вище земельних ділянок.

 

Для реалізації права на безоплатне отримання ділянки необхідно:

  1. Ознайомитися в інтернеті із Публічною Кадастровою картою України (посилання в інтернеті - https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta) та вибрати у ній вільну земельну ділянку у потрібній Вам місцевості в межах норм, зазначених вище.
  2. Подати відповідну заяву в орган місцевого самоврядування (у Вашому випадку сільську раду) з проханням безоплатної передачі Вам землі, із обов’язковим зазначенням кадастрового номера землі, місця її розташування та площі (вся інформація розміщена у Публічній Кадастровій карті України). Також в заяві потрібно вказати, що землю Ви просите отримати на підставі статті 121 Земельного кодексу України.

 

Звертаю увагу, що отримати землю Ви можете не тільки за місцем Вашого проживання, а у будь якому куточку України.

Відразу хочу Вас попередити, що процес безоплатного отримання землі досить тривалий в часі, і в той же час супроводжуватиметься перешкодами. Зокрема, досить ймовірний варіант, що в органі місцевого самоврядування (сільській, селищній, міській раді), Вас будуть відмовляти у подачі заяви, мотивуючи це тим, що вільної землі немає, або є, але вона передбачена для воїнів АТО, і т.д.. Однак Ви, в будь якому випадку будьте наполегливими та дану заяву подайте, при цьому зробіть копію заяви, на якій орган місцевого самоврядування має поставити відмітку про отримання її оригіналу.

За результатами розгляду Вашої заяви, орган місцевого самоврядування повинен надати відповідь, і у разі, якщо відповідь полягатиме у відмові в наданні земельної ділянки, будуть підстави для подачі відповідного позову до суду.   

 

 

Отримання землі шляхом купівлі

         Це простіший та швидший процес оформлення у власність землі, однак потребує капіталовкладення. Необхідну землю для її купівлі можна знайти у відповідних розділах оголошення в будь яких засобах масової інформації (найбільш популярний – інтернет ресурс DOM RIA).

         Звертаю увагу на те, що при купівлі землі Ви жодним чином не залежите від сільської ради, оскільки сільська рада  не має ніякого відношення до процесу купівлі землі. Для купівлі потрібна лише воля на це Вас та продавця та нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу.

 

Поряд з тим, звертаю увагу на те, що на даний час діє мораторій (заборона) на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. Мораторій діє до 1 січня 2020 року, однак в подальшому скоріш за все буде продовжений Верховною Радою України.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram