Чи компенсує держава підприємству виплати за працівників, які проходять військову службу за контрактом

Згідно ч.3 ст.119 Кодексу законів про працю працівник був увільнений у звязку з призовом на військову службу за контрактом. Підприємство зберігає за ним посаду та виплачує середній заробіток. Який механізм компенсації державою цих коштів підприємству? Дякую!

01.05.2020 11:33 1835

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
816 отзывов (815 +) (1 -)
Консультации: 2091
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

На жаль, на даний час скасовано "Порядок виплати компенсації  підприємствам, установам, організаціям" № 105 від 2015 року (читайте постанову КМУ № 307 від 10.04.2019р.)

Тепер роботодавцям не передбачається компенсація за рахунок коштів Держбюджету витрат на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу або прийнятим на службу по контракту.

В той же час, як вірно Ви зазначили, ч.3 ст.119 КЗпП продовжує діяти. Як і ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» про збереження місця роботи (посада), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Вищевказані норми засвідчують, що між працівником, що заключив контракт на військову службу, та роботодавцем зберігаються трудові відносини, і працівник лише увільняється від виконання посадових обов’язків із збереженням середнього заробітку.

Працівників, які уклали контракт на військову службу, не можна звільнити, і роботодавець продовжує зберігати за працівником місце роботи, посаду і виплачувати середній заробіток на час дії контракту.

Отже, роботодавці і надалі зобов’язані нести витрати на збереження місця роботи, посади та середнього заробітку працівникам, прийнятим на військову службу за контрактом, без отримання жодних компенсацій з Держбюджету.

Тобто, підприємство несе затрати на заробітну плату військовослужбовцю повністю з власного бюджету - для держави на даний час дорого і невигідно застосовувати механізм компенсацій.

В разі виникнення додаткових питань, пишіть на ел. пошту [email protected]

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram