Ми державна установа, подавали на суд позов про скасування податкових вимог та рішень по сплаті ЄСВ на сумму 700000,00 грн, суд першої інстанціїї задовольнив нам позов, після чого податкова звернулася до апеляційного суду і суд задовольнив апеляційну скаргу податкової, посилаючись на постанову Верховного суду. Податкова сказала, що передає рішення суду на виконавчу. У нас немає можливості однією сумую заплатити цей податковий борг, згідно рішення апеляційного суду.
Чи маємо ми право на розстрочення податкового боргу, і якщо так, яким чином це зробити?
Ви не маєте права на розстрочення податкового боргу, бо вже є рішення суду, що набрало законної сили. Але Ви маєте право на відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Стаття 378 КАС України, частина 1: За заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення.
частина 2 цієї статті: Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника.
частина 3: Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Тому, подаючи заяву до суду першої інстанції про розстрочення виконання судового рішення, Ви повинні навести докази, що не маєте можливості сплатити всю суму одноразово.
Також необхідно пам`ятати, що розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення.
Отже, Ваші дії:
Але пам`ятайте: наявність судового рішення про розстрочку не звільняє Вас від нарахування штафних санкцій за несвоєчасну оплату. Звільнення від штрафів і пені - тільки на період карантину.
В разі виникненя додаткових питань - пишіть на мою ел.пошту [email protected]
З повагою, Дмитро Дончак.
Дякую, ваша відповідь допомогла.