Про строкову службу

Чи може комісія по призову на строкову службу в армії, по настанню 20 років, визнати мене придатним, якщо по встановленим у них нормам при рості 1.72 я маю важити 54 кг, а важу всього 46 кг. А також маю деформацію грудної клітини, внаслідок якої маю порушення вентеляційної функції легень 1-ї ступені по рестриктивному і 2-й ступені по обструктивній, що е підставою на визнання мене непридатним.І чи можу (і де саме) я оскаржити рішення щодо придатності або фальсифікації данних мед. комісії?

30.05.2019 10:18 7892

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2109
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня. 


Проходження військово-лікарської експертизи здіійснюється відповідно до Наказу  Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" № 402 від 14.08.2008р.


В  ст. 46 Додатку 1 Наказу  Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, « Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби»,   наведено перелік хвороб та ступень придатності до військової служби:































Стаття Розкладу хвороб



Назва хвороби, ступінь порушення функції



Контингенти, що проходять медичний огляд за графами розкладу хвороб



Графа I



Графа II



Графа III



Громадяни під час приписки до призовних дільниць та призову на строкову військову службу, вступу до військових навчальних закладів (крім льотного складу), військовослужбовці строкової військової служби



Громадяни, військовослужбовці, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб рядового, сержантського та старшинського складу, прапорщики (мічмани)



Громадяни, особи офіцерського складу, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб офіцерського складу, офіцери запасу, які призиваються та проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу



1



2



3



4



5





 






























Стаття 46



Включено: хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів J40-J44, J47 (хронічний бронхіт, емфізема, хронічна обструктивна хвороба легенів, бронхоектатична хвороба); хвороби легенів, спричинені зовнішніми агентами, інтерстиціальні хвороби легень J60-J84 (пневмоконіози, хронічні пневмоніти, ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт, легеневий альвеолярний протеїноз, гемосідероз та інші дисеміновані захворювання легень); хронічні гнійні та некротичні хвороби, хвороби плеври, інші хвороби органів дихання J85-J99 (абсцес легені та середостіння, піоторакс та інші)



а) зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання



Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку



б) з помірними порушеннями функції зовнішнього дихання



Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час



Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально



в) з незначними порушеннями функції зовнішнього дихання



Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час



Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально



г) за наявності об'єктивних даних без порушень функції зовнішнього дихання



Придатні



Придатні



Придатні



 


Так, згідно з Додатком 1 ст. 46 Наказу , діагноз  «Хронічне обструктивне захворювання легені» відноситься до групи J44  згідно до МКБ-10   (це міжнародний класифікатор захворювань) див. за посиланням:


 https://uk.wikipedia.org/wiki/МКХ-10:_Клас_X._Хвороби_системи_дихання#(J40-J47)_Хронічні_хвороби_нижніх_дихальних_шляхів


Визначення ступеню придатності до військової служби здійснюється після комплексного стаціонарного обстеження.


Так, в Додатку 2 «Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби»  міститься методика встановлення діагнозу хвороби.


Діагнози хвороб, що входять до цієї статті (ст..46), установлюються після комплексного стаціонарного обстеження.


До пункту "а" належать хронічні неспецифічні захворювання легень (ХОЗЛ - хронічний бронхіт або емфізема легень) та нагноювальні захворювання (бронхоектатична хвороба, абсцес легені та середостіння, піоторакс) зі значним порушенням ФЗД та значною втратою працездатності. За цим самим пунктом оглядаються громадяни та військовослужбовці при інтерстиціальних (дисемінованих) хворобах легень (ідіопатичний фіброзний альвеоліт, легеневий альвеолярний протеїноз, гемосідероз, гістіоцитоз-Х та інші дисеміновані захворювання легень) незалежно від порушення ФЗД.


За графами I, II, III при хворобах легень, спричинених зовнішніми агентами (пневмоконіози, хронічні пневмоніти), нагноювальних захворюваннях (абсцес легені та середостіння, піоторакс) придатність до військової служби визначається за пунктами "а", "б" чи "в" залежно від ступеня порушення ФЗД.


 


Таблиця 6


Показники оцінки функції зовнішнього дихання










































































Показники



Норма



Ступені порушення функції зовнішнього дихання



незначний



помірний



значний



1



2



3



4



5



Клінічні





Задишка при раніше звичних фізичних навантаженнях та під час загострень



Задишка при виконанні незначних фізичних навантажень, повторні загострення, що погіршують якість життя хворого



Задишка в стані спокою, ознаки хронічної правошлуночкової недостатності



Інструментальні



Насичення гемоглобіну киснем



Ра О2, мм рт. ст. 329 т.









< 60



Sа О2, %









< 90



ФЗД



Життєва ємкість легень (ЖЄЛ) у відсотках належної величини



> 85



84-70



69-50



< 50



Максимальна вентиляція легень (МВЛ) у відсотках належної величини



> 75



74-55



54-35



< 35



Обсяг форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) у відсотках належної величини



> 80



79-50



49-30



 


Що стосується оскарження результатів медичного обстеження (військово-лікарської експертизи).


Згідно Розділу 2 Наказу  Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», проведення військово-лікарської експертизи здійснюють військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).


ВЛК за результатами експертизи виносять постанови. Постанови ВЛК оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.


Постанова ВЛК може бути оскаржена до ВЛК регіону  або   до Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК) , які за результатами розгляду скарги виносить рішення у вигляді  постанови. У випадку незадоволення рішенням, винесеним в результаті розгляду скарги,  воно може бути оскаржено в судовому порядку.


Оскарження рішення ВЛК або ЦВЛК в суді здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, в адміністративному суді шляхом подання адміністративного позову не пізніше 1 місяця з дати винесення оскаржуваного рішення.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram