Мене цікавить таке питання. В мене є автомобільний причеп німецького виробництва, 1967 р.в. Є бірка з серійним номером , вагою, важкопідйомністю. Але немає на нього документів, тобто техпаспорта і державних номерних знаків. Чи можу я його зареєструвати в ДАІ, якщо так, то яка процедура реєстрації?
Стосовно Вашого питання повідомляємо наступне.
Якщо причеп ніколи не був зареєстрований та немає на нього документів, його можна "легалізувати", якщо дотримано всіх технічних норм а саме:
- Габарити Вашого причепа не повинні перевищувати максимально допустимі норми – довжина 800 см, ширина – 255 см. Загальна довжина автопоїзда (причеп разом з автомобілем) не повинна перевищувати 18.35 м.
Максимальна повна маса причепа до 750 кг категорія В (легкий причеп, гальма не обов’язкові), від 750 кг до 3500 кг – категорія Е (інерційні гальма).
- Справна електропроводка,
- Зйомні частини причепа (амортизатори, замок і т.д.) повинні бути надійно закріплені.
Маса причепа не повинна перевищувати повної маси автомобіля.
Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати транспортними засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів.
До керування транспортними засобами категорій С1, С, D1 і D з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, а також зчепленими автобусами допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій С1Е, СЕ, D1E і DE.
Щоб зареєструвати причіп необхідно звернутись до найбільш зручного для Вас регіонального сервісного центру МВС з наступними документами:
- підтверджуючі правомірність придбання транспортного засобу;
- заява;
- документи, що посвідчують особу;
- реєстраційні картки платника податку покупця;
- сертифікат відповідності (та його копія, якщо це перша реєстрація ТЗ);
- квитанція про сплату за надані послуги.
Зазначене питання, зокрема, регулюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з облікуавтомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів,марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів https://www.kmu.gov.ua/npas/243224360
Якщо У Вас є додаткові питання - звертайтесь
Успіхів Вам!