За результатами перевірки ДПС донараховано податкові зобов’язання на умовний продаж. По податковим декларація постійно від’ємні значення та заявляється бюджетне відшкодування. Виписані два податкові повідомлення-рішення: одне за формою "В4", друге за формою "ПН".
Чи потрібно зараз реєструвати на такий умовний продаж податкові накладні (щоб знявся реєстраційний ліміт)? Чи суму податкового повідомлення-рішення В4 проводити через рядок 16.3 податкової декларації: зменшення від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу?!
Згідно ПОРЯДКУ надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затв. Наказом Міністерства фінансів України 28.12.2015 № 1204 податкове повідомлення-рішення за формою «В4» складається у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість.
Згідно пп.5 п.4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затв. Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21: «у рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду… У разі заповнення рядків 16.2 та/або 16.3 обов'язковим є заповнення таблиці "Збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку".
Таким чином, суму податкового повідомлення-рішення «В4» треба проводити через рядок 16.3 податкової декларації за період, у якому це податкове повідомлення-рішення узгоджено.
Згідно вищенаведеного Порядку податкове повідомлення-рішення за формою «ПН» складається у разі у разі виявлення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкових накладних, передбачених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу та/або необхідності складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до неї у випадках, передбачених Кодексом. Відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим цього пункту та пунктом 120 1.1 цієї статті, не застосовуються.