Питання по добудові будинку. Яка мусить бути відстань до паркану

Хочу добудувати старий будинок.

До межі з сусідом 4,5 метри. Мене цікавить чи можу я добудувати ~3,5 метри, і залишити відстань 1 метр до межі, чи потрібно мінімум 3 метри залишати.

Просто як потрібно мінімум 3 метри лишити, то і смислу будівництва немає.

20.08.2021 12:18 1775

Консультация исполнителя

Игорь Дайнеко
Адвокат Чернігів
На портале: 4 года
460 отзывов (458 +) (2 -)
Консультации: 1738
Топ 3 специализации:
  • Адміністративне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Доброго дня. 

Відстані до меж та до сусідніх будинків і споруд, та червоних ліній визначені ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій.

Згідно ДБН для нової садибної та дачної забудови (нове будівництво) відстань від межі слід встановлювати не менше 3 м. 

Але при розміщенні будинків в кварталах (території) із сформованою забудовою для догляду, за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємоузгоджене водовідведення.

При цьому необхідно враховувати протипожежні вимоги щодо відстані. 

Відстані між будинками і спорудами приймаються у вказаному розрізі між зовнішніми стінами або іншими конструкціями. За наявності конструкцій будинків і споруд, що виступають більше, як на 1 м, виготовлених із спалимих матеріалів, приймається відстань між цими конструкціями.

Відстані між будинками і спорудами в залежності від ступеню вогнестійкості будинків:

між житловими, садовими, дачними будинками (та господарськими будівлями) I та II ступеню вогнестійкості (детальніше про ступені вогнестійкості написано в попередньому матеріалі) розміщеними (запланованими) на сусідніх земельних ділянках протипожежний розрив має бути 6 м.

між житловими, садовими, дачними будинками (та господарськими будівлями) I та II ступеню вогнестійкостіта будинками III ступеню вогнестійкості протипожежний розрив має бути 8 м!

між житловими, садовими, дачними будинками (та господарськими будівлями) III ступеню вогнестійкості розміщеними (запланованими) на сусідніх земельних ділянках протипожежний розрив має бути 8 м! Під цю категорію підпадає найбільша кількість індивідуальних житлових, садових та дачних будинків!

між житловими, садовими, дачними будинками (та господарськими будівлями) IIIа, IIIб, IV, IVа, V ступеню вогнестійкості (зокрема, дерев'яні будинки) розміщеними (запланованими) на сусідніх земельних ділянках протипожежний розрив має бути від 10 до 15 м!

Протипожежні відстані від будинків, будівель і споруд сільських населених пунктів, а також від меж ділянок дачних поселень та садової забудови до лісових ділянок повинні бути 20 м, 50 м, 100 м – відповідно до дерев листяного, мішаного і хвойного лісу. У містах та селищах для зон одно- та двоповерхової садибної забудови з присадибними ділянками протипожежна відстань від меж присадибних ділянок до лісових ділянок може бути зменшена, але повинна складати не менше ніж 15 м.

Таким чином якщо, територія вже забудована, будівництво не нове, а лише добудова, то допускається розміщення стін будинку не ближче ніж за 1 метр до межі суміжної ділянки, за умови обладнання інженерних конструкцій для відведення опадів. При цьому варто врахувати, в залежності від типу вашої будівлі та будівлі сусіда, протипожежні відстані описані вище (це відставні від будівлі до будівлі).

Бажаю успіху!  

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram