догові про надання юридичної допомоги. представництво осіб в суді

Хочу надавати послуги з представництва фізичних осіб в суді, але я не адвокат (юридичної освіти не маю). Який вид договору (надання юридичної допомоги чи правнича допомога чи який?) правильно підписувати з клієнтом? І чи можу я встановити не фіксовану суму, а відсоток (гонорар) від позитивного економічного ефекту клієнту?Чи не порушую я даним договором якісь законодавчі акти чи Кримінальний кодекс?

03.11.2019 11:08 1822

Консультация исполнителя

Артем Сергєєв
Адвокат Харків
На портале: 5 лет
12 отзывов (10 +) (2 -)
Консультации: 74

Представляти фізичну особу в суді (крім кримінального провадження) можете тільки на підставі довіреності. Для гарантій оплати ви можете укладати договір на надання інформаційних послуг (або представництва). В данному договорі можливо передбачити розмір оплати в залежності від результату. Якщо даний вид діяльності передбачає регулярність - треба рееструвати діяльність та платити податки. 


Але звертаю увагу "


Стаття 15. Правнича допомога


1. Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.


2. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.


..."


"Стаття 60. Особи, які можуть бути представниками


1. Представником у суді може бути адвокат або законний представник.


2. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.


3. Органи або інших осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, представляють у суді їх посадові особи, крім випадків, коли такі органи та особи є стороною чи третьою особою у справі.


4. Одна й та сама особа може бути одночасно представником декількох позивачів або декількох відповідачів або декількох третіх осіб на одній стороні, за умови відсутності конфлікту інтересів між ними. "


"Стаття 62. Документи, що підтверджують повноваження представників


1. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:


1) довіреністю фізичної або юридичної особи;


..."


"Стаття 60. Особи, які можуть бути представниками


....


2. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу."


Запитуйте. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram