догові про надання юридичної допомоги. представництво осіб в суді

Хочу надавати послуги з представництва фізичних осіб в суді, але я не адвокат (юридичної освіти не маю). Який вид договору (надання юридичної допомоги чи правнича допомога чи який?) правильно підписувати з клієнтом? І чи можу я встановити не фіксовану суму, а відсоток (гонорар) від позитивного економічного ефекту клієнту?Чи не порушую я даним договором якісь законодавчі акти чи Кримінальний кодекс?

03.11.2019 11:08 1968

Консультація виконавця

Артем Сергєєв
Адвокат Харків
У сервісі: 6 років
12 відгуків (10 +) (2 -)
Консультацій: 74

Представляти фізичну особу в суді (крім кримінального провадження) можете тільки на підставі довіреності. Для гарантій оплати ви можете укладати договір на надання інформаційних послуг (або представництва). В данному договорі можливо передбачити розмір оплати в залежності від результату. Якщо даний вид діяльності передбачає регулярність - треба рееструвати діяльність та платити податки. 


Але звертаю увагу "


Стаття 15. Правнича допомога


1. Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.


2. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.


..."


"Стаття 60. Особи, які можуть бути представниками


1. Представником у суді може бути адвокат або законний представник.


2. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.


3. Органи або інших осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, представляють у суді їх посадові особи, крім випадків, коли такі органи та особи є стороною чи третьою особою у справі.


4. Одна й та сама особа може бути одночасно представником декількох позивачів або декількох відповідачів або декількох третіх осіб на одній стороні, за умови відсутності конфлікту інтересів між ними. "


"Стаття 62. Документи, що підтверджують повноваження представників


1. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:


1) довіреністю фізичної або юридичної особи;


..."


"Стаття 60. Особи, які можуть бути представниками


....


2. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу."


Запитуйте. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Коментарі
  • Дмитро Дончак 03.11.2019 22:31

    Спрос рождает предложение. Якщо є фізичні особи, яким начхати на нульовий досвід і такі ж знання "представника", то чом би й ні. Хай працює людина. І розповідає всім, що справи програються із-за куплених суддів.

  • Сергій Чорба 03.11.2019 15:19

    цікаво, якщо людина не фахівець в області права звідки йому знати, з якого кодексу перераховані Вами статті 15, 61, 62...Крім цього, клієнт сайту запитує: Який вид договору (надання юридичної допомоги чи правнича допомога чи який? Як на мене - людина яка хоче займатися "правозахисною" діяльністю в суді, то однозначно треба мати не просто бажання, а відповідну юридичну освіту, влаштуватися на роботу по фаху (без стажу роботи пхатися до суду, це ж не серйозно), стати адвокатом і тоді при наявності клієнтів - можливо про щось говорити та працювати. Люди добрі в державі не вистачає кваліфікованих фахівців, не можна без медичної освіти працювати лікарем, і відповідно не можна щоб не було відповідного правового рівня, працювати в судах...це ж так просто. Успіхів Вам... і не ображайтеся, і не коментуйте будь ласка, спір тут не доречний, просто висказав свою суб'єктивну думку.

    • Оцінка якості відповіді Вас не стосується ніяким чином. Якщо маєте іншу думку - оголосіть. Та не забудьте пояснити різницю між договорами про "надання юридичної допомоги" та "правничу допомогу". "Як на мене - людина яка хоче займатися "правозахисною" діяльністю в суді, то однозначно треба мати не просто бажання, а відповідну юридичну освіту" - а це взагалі не Ваше діло, чим хоче займатися людина. І питання "займатися чи ні" ніхто не ставив.

      03.11.2019 16:40
    • пане Артем, не варто ображатися та сперичатися... стосується не стосується? "кандидат наук" мав би знати, що для початку варто написати, яких яких наук... я, лише зауважаю...у нас багато кандидатів "околовсяческих" наук... наприклад німець чи японець - не ображався, а написав би чітко і конкретно, цеж так просто. Ось, наприклад почитайте ... https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjuxp2swfPlAhXtk4sKHYjeCfYQFjACegQIABAB&url=https%3A%2F%2F24smi.org%2Fcelebrity%2F46050-artem-sergeev.html&usg=AOvVaw0pA8eaLmiLsHcqrK354laC у мене товариш є він теж Артем Сергеєв, і теж кандидат наук

      18.11.2019 12:07
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram