Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи підлягає чоловік мобілізації, якщо у тестя II група інвалідності, а у його мами III група інвалідності?
І чи можна оформити опікунство для відстрочки?
Доброго дня.
Відповідно до п.10 ст.23 ЗУ «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» (посилання на сайт ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420) Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Таким чином, чоловік, у якого тесть (батько дружини) є інвалідом ІІ групи, звільнений від мобілізації. При цьому йому не потрібно окремо оформлювати догляд чи опікунство на тестем.
Достатньо документів, які підтверджують родині зв‘язки та інвалідність, а саме:
Зазначені документи необхідно буде пред‘явити у воєнкоматі, у випадку якщо він отримає виклик за повісткою.
У випадку, якщо вказані документи будуть ігноруватися, необхідно звертатися на гарячу лінію Міністерства оборони України. Офіційні номери телефонів знаходяться на сайті Міністерства оборони України за посиланням https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.html.
Ваше звернення зареєструють, зазначать номер Вашого звернення та повідомлять як і коли можна отримати результати розгляду Вашої скарги.
Якщо у Вас є додаткові питання можете написати мені на електронну пошту ivanchenko.2015av@gmail.com
Якщо Вам була корисна моя консультація буду вдячна за відгук.
З повагою, адвокат Анастасія ІВАНЧЕНКО
Повістки йому не надходили, проте дзвонити у телефонному режимі і просити явитися у військкомат чи потрібно звертати увагу на такі дзвінки? Чи повинна бути лише повістка?
А чи має військкомат інформацію про те, що тесть має II групу інвалідності? Чи це потрібно ще доводити?
Ні, такої інформації у них точно не має. Документи, які підтверджують право на відстрочку необхідно приносити у військкомат
А якщо до чоловіка вже телефонували з військомату і просили з’явитися у телефонному режимі, чи повинен він заявитися, чи лише коли прийде повістка?
Якщо він підтвердив свою особу за телефонним дзвінком то необхідно з`явитись за викликом. В іншому випадку можуть пригнути до адміністративної відповідальності.
А яка адміністративна відповідальність у такій ситуації?
І яким чином він може дізнатися чи призначена йому адміністративна відповідальність?
За неявку за повісткою на медичний огляд передбачена адміністративна відповідальність за ст.210-1 КУпАП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text)
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 -5100 грн.) і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постанова про притягнення особи до відповідальності виноситься військовим комісаріатом та направляється для відома особі, яку притягнуто до відповідальності (для добровільного виконання із зазначенням реквізитів для сплати). Після чого, у разі добровільної несплати, дана постанова направляється до примусового виконання до районного відділу державної виконавчої служби за місцем реєстрації такої особи. Державним виконавцем на виконання даної постанови будуть вживаться заходи, щодо примусового виконання (накладення арешту на грошові кошти, встановлення джерел доходу та стягнення штрафу з цим джерел доходу: пенсія, заробітна плата, соціальні виплати, тощо).
А кримінальну відповідальність можуть призначити у разі неявки за викликом по телефону?
Можуть відкрити кримінальну справу, але в даному випадку, на мою думку, притягнення до кримінальної відповідальності малоймовірно.