есть 1/2 дома, которая принадлежало матери. У матери есть сын и дочь. в 99м году она завещает "належну мені частину житлового будинку" --> сыну.
В 2002 м году она завещает это же имущество, но уже пополам сыну и дочери.В 2018м году умирает.
Сын и дочь идут к нотариусу. Нотариус видит, что есть 2 завещания, но т.к. 1е старое, видит только 2е. Говорит, "во втором завещании нету отмены 1го. Плюс, ошибка в адресе. Там, ул. Садова 1-а, а по документам, адрес Садова 1 (в описании там есть "позначений на плані літерою "А").
И вообще, я первого завещания не вижу. Вижу, что оно было, но в архиве как-то там хранятся более новые дела и т.д.
И сын и дочь вступают в наследство ПО ЗАКОНУ, по 1/4.
сын умирает в 2020 году. Его жена идет к нотариусу. Нотариус наш находит 1е завещание, в котором все имущество завещано сыну. Соответственно, теперь жена претендует на всё майно, точнее на полдома.
Вопрос:
1. ,Можна визнати 2-гий Заповіт недійсним і на якій підставі? І чи тоді 1 заповіт буде дійсним, щоб по ньому визнати право власності дружини померлого сина? 2. По закону по идее не должно было бы быть, а по первому завещанию, если глюки во втором. Может лучше сразу иск подавать о признании права собственности ?
Доброго дня!
Щиро вдячний, що вибрали саме мене!
Відповідно до статті 1254 Цивільного кодексу України заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.
Стаття 1257 Цивільного кодексу України.
Стаття 225. Правові наслідки вчинення правочину дієздатною фізичною особою, яка у момент його вчинення не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними
Стаття 231. Правові наслідки правочину, який вчинено під впливом насильства
Обставини встановлених статтями 225 і 231 цього Цивільного кодексу України необхідно доказувати, на що мають бути відповідні належні та достатні докази, які мають бути до та на момент складання заповіту.
Якщо визнавати 2-й заповіт недійсним, то необхідно клопотати про проведення заочної психіатричної експертизи у разі підтвердження, що заповідач не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, то буде діяти 1-й заповіт- це як один з варіантів. Треба з’ясовувати усі обставини, з питання цього не вбачається. Також можливо перевірити, чи заповіт складений з додержанням вимог щодо його форми та посвідчення. Позов про визнання права власності не можна подавати так як наявні , я так зрозумію, право правовстановлюючі документи. Тому потрібно шукати підстави для визнання заповіту не дійсним.
Якщо Вам, була корисна та сподобалася моя консультація, прошу залишити відгук.
У подальшому, якщо виникли питання, звертатися за телефонами: 0972426086 та 0930995811 або E-mail: [email protected]
Заздалегідь вдячний!
З повагою,
Адвокат Олександр Старенков
Дякую за консультацію. Все точно і гарно розписано з посиланням на норми закону