Доброго дня! Потрібна ваша оцінка по даному питанню
https://b2bconsult.ua/tender/94/show
Доброго дня!
Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час з мобілізації військовозобов’язані, які мають одного зі своїх батьків з числа осіб з інвалідністю І або ІІ групи.
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, виїхати за кордон без обмежень можуть військовозобовязані, які здійснюють супровід особи з інвалідністю I чи II групи (одного з батьків).
Отже, наявність у матері ІІ групи інвалідності дає Вам право на звільнення від призову під час мобілізації та право виїзду за кордон. Тобто, якщо особо не планує виїзджати за кордон, вона автоматично з цієї підстави не може бути мобілізована, оскільки має право на відстрочку. Оформлювати з цього приводу відстрочку у військоматі окремо не потрібно. Це може знадобиться у разі виклику до військомату за повісткою. В такому разі потрібно буде надати документи про інвалідність і тим самим отримати звільнення від призову. Окремо документ чи довідку про відстрочку в цьому випадку не надають. Лише роблять відмітку в особовій справі про наявність підстав для звільнення від призову під час мобілізації.
Це також стосується виїзду за кордон. Для виїзду за кордон не потрібно звертатися до військомату та отримувати відстрочку від призову з підстави наявності матері з інвалідністю. Законодавством це не передбачено.
Оформлювати відстрочку та отримувати відповідну довідку про відстрочку повинні, наприклад, студенти та заброньовані військовозобов’язані.
Виїзд за корон для супроводу матері з інвалідністю можливий за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність, а саме:
1. для чоловіків, які супроводжують одного із своїх батьків - свідоцтво про народження;
2. документи, які підтверджують інвалідність (один з перерахованих):
- Довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою No 157-1/о
- Посвідчення, яке підтверджує відповідний статус
- Пенсійне посвідчення
- Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, таособам з інвалідністю»
- Довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.
Враховуючи викладене, відповідаємо на ваші питання:
Якщо при перетині кордону виникнуть складнощі або буде відбуватися неправомірна відмова у перетині, Вам потрібно вимагати від прикордонників письмове рішення про відмову у перетині кордону (воно оформлюється на офіційному бланку, зазначаються законодавчі підстави, закриплюється печаткою та підписом), яке Ви можете успішно оскаржити, враховуючи вашу ситуацію. Також можна зателефонувати прямо на місті до гарячої лінії ДПС (Служба «Довіра») 0 800 218 808 або +38 (044) 527-63-63. Звернення зі скаргою одразу працює та має вплив на прикордонників.
Взагалі отримання відстрочки з будь яких законних підстав відбувається безспосередньо у військоматі при особистому зверненні лише у разі виклику за повісткою. Тобто окремо йти до військомату для оформлення відстрочки - не передбачено законом. Якщо викличуть, тоді оформлюється відстрочка, але довідка про це не надається, тільки робиться відмітка в особовій справі. Виключення - студенти та заброньовані.
Якщо Ви, наприклад, отримали повістку на вулиці або ще десь, не зважаючи на те, що це взагалі незаконно, Ви можете відмовитись від її отримання та скласти акт відмови з описанням порушення (повістка виписується заздалегідь з розпорядженням керівника ТЦКСП, а не шляхом вписання даних прямо на вулиці на підготовленому шаблоні плюс Ви маєте право на відстрочку). Якщо особа,яка буде вручати повістку відмовить у складанні акту, то необхідно буде з’явитись до військомату та надати документи по інвалідності та написати заяву про надання відстрочки.
Якщо у Вас є додаткові або уточнюючі питання, можете написати на електронну пошту [email protected]
Будемо вдячні за відгук, якщо консультація була Вам корисною.
Успіхів Вам!