Добрий день. Хочу розробити бізнес проект середньої школи. Треба покроково описати які етапи необхідні для відкриття школи та провадження освітньоюї діяльності (отримання ліцензії, відкриття фоп/тов, процес виплати зп працівникам, оформлення працівників, обмеження і тд). Бажано мінімізувати податки, тобто придумати схему як виплачувати зп і отримувати прибуток з мінімальними втратами, легально. Також інтересує питання різниці між створенням дистанційної і звичайної школою.
Етапи відкриття приватної школи:
1.1. Визначитися з формою оподаткування: або це загальна система, або ж це спрощена (єдиний податок). Тут зрозуміло, що для подальшого ведення бізнесу доцільніше (більш вигідно, бо суми податків менші) зареєструвати ТОВ на 3 групі єдиного податку. Але є обмеження щодо ліміту доходу – в цьому році ліміт 1167 мін зарплат, тобто 7 585 500 грн.
1.2. Реєстрація ТОВ.
Перед тим, як відкрити ТОВ, засновники (або засновник) повинні з’ясувати і затвердити наступні моменти:
Для реєстрації подати державному реєстратору такі документи:
Держреєстратор (в тому числі нотаріус) на протязі 3-х робочих днів приймає рішення про реєстрацію ТОВ. В принципі, провести реєстрацію можна і в електронному вигляді (Дія).
Одночасно з реєстрацією можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).
До речі, на період воєнного стану діє пільгова ставка для 3 групи єдиного податку, яка складає 2% від обороту. Окрім цього, на період воєнного стану ліміт доходів для 3 групи єдиного податку – не 7,5 мільйонів грн., а 10 мільярдів! Воєнний стан за приблизними розрахунками буде діяти ще як мінімум на протязі року, тому подумайте над цим питанням.
Якщо бачите, що самі не впораєтесь із реєстрацією, то в інтернеті є безліч організацій-посередників, які в мінімальні строки оформлять вам всі необхідні документи.
4. Подати документи на отримання ліцензії на надання освітніх послуг. Порядок отримання ліцензії, а також вимоги, яким має відповідати заклад освіти визначається ліцензійними умовами для кожного виду (рівня) освіти, що передбачені законодавством України: дошкільна, загальна середня, позашкільна, профтехнічна, вища, післядипломна. Отримання ліцензії та підготовка необхідних документів – це мабуть найважчий етап. Більш докладно описано на сайті Верховної Ради за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1187-2015-%D0%BF#Text
якщо Ви збираєтесь здійснювати діяльність з надання позашкільної освіти (дитячо-юнацькі спортивні школи; клуби, академії мистецтв, табори, музичні, художні школи, центри, курси), то Вам ліцензія непотрібна! Що означає термін "позашкільна освіта": якщо діяльність спрямована на підвищення рівня знань, навичок чи навчання новим, але документально результати навчання не підтверджуються свідоцтвом, тобто діяльність не має завершеного циклу навчання, то така діяльність не є освітньою та не потребує ліцензування.
Більш докладно, враховуючи деякі нюанси, я написав Вам на електронну пошту, і туди ж скинув файл з повною консультацією в форматі Word.
__
Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на пошту.
З повагою, Дмитро Дончак.
Дякую! Дуже розгорнута і якісна відповідь. Рекомендую