Я мобілізований з 28 лютого. Чи маю я право на відпустку? Звернувся до командира він направив до юриста в стройовій частині. Юрист сказав без поважних причин не можна. Але хлопці кажуть що через півроку можна.
Порядок надання військовослужбовцю відпустки під час дії на території України воєнного стану регулюється Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (надалі ‒ Закон) та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 (далі ‒ Положення).
Так, право військовослужбовців на відпустки та порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання з них,під час дії воєнного стану, регулюється частиною 18 та 19 статті 101 Закону, відповідно до яких, в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Надання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток припиняється, крім відпустки військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами; відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в разі якщо дитина потребує домашнього догляду – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку (якщо обоє батьків є військовослужбовцями, – одному з них за їх рішенням); відпустки у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.
Тобто, під час дії на території України воєнного стану, військовослужбовцю може надаватися відпустка лише за сімейними обставинами і лише на 10 календарних днів.
Подібне правове регулювання міститься і у пункті 186 Розділу VIII Положення.
Надання подібних відпусток є правом командира (начальника) і аж ніяк не обов’язком, що означає те, що дане питання вирішується на суб’єктивний розсуд командира (начальника).
Висковок: