Як підтвердити трудовий стаж (і взалі чи потрібно)довідкою для нарахування пенсії. Я працювала нянею-прибиральницею дитячому садку м. Припяті Чорнобильського р-ну в1982-1985р.р. Відповідний запис є в трудовій книжці.
В архівних установах Іванківського району та ДержАрхіві Київської обл повідомили про відсутність відповідних даних. Є лише інформація про банкрутство Управління будівництва Чорнобильської АЕС, якій підпорядковані були дитсадки.
Згідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12 серпня 1993 р. N 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки, а також в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.
Таким чином, надавати інші документи (довідки, виписки з наказів тощо), які підтверджують трудовий стаж необхідно тільки у разі, якщо у Вас в трудовій книжці немає запису або вона неправильна / не точна.
Так, трудовий стаж підтверджується наступними документами / даними (якщо немає запису в трудовій книжці): дані з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; - довідки з підприємства; - виписки з наказів; особисті рахунки; - відомості на видачу заробітної плати; -характеристики; -трудові договори і угоди, та навіть показання 2-х свідків (спункт 17 Постанови №637).
Якщо у Вас є записи в трудові книжці, що підтверджує трудовий стаж на підприємстві, то Пенсійний фонд зобов'язаний прийняти цей документ та врахувати стаж при нарахуванні пенсії.
Разом з тим, необхідно зазначити, що Пенсійний фонд має також врахувати, що архівні дані з зони відчуження є неповними, деякі документи, відомості тощо знищенні у зв'язку з техногенною катастрофою.
Тому, якщо Фонд відмовляється врахувати трудовий стаж, Ви маєте право отримат письмову обгрунтовану відмову, а потім звертайтеся до суду.
Якщо у Вас є додаткові запитання, будь ласка задавайте в коментарях до цієї консультації, я обов'язково надам відповідь.
З повагою,
Адвокат Бекало М.І.
Щиро вдячна пані Марино за вичерпну консультацію. Успіхів Вам і побільше вдячних клієнтів!!! З повагою, Людмила Пилипівна.
Дякую за відгук та щирі побажання! Бажаю успіхів!