незаконна відмова в працевлаштуванні, працевлаштування в заклад загальної середньої освіти

Добрий ранок

Чи відома практика відмовляти в прийнятті на роботу до школи (і не підписувати договір) тим, чия військово-облікова спеціальність зараз потребується на фронті? От типу сидить десь в районному управлінні освіти чи ще десь людина зі списком таких спеціальностей, які потребуються зараз, і якщо спеціальність є в такому списку, то людині відмовляють з якоїсь вигаданої причини.

Чи може директор школи самостійним рішенням приймати вчителя на роботу чи директору школи потрібне погодження з районним управлінням освіти для цього?
Чи надходять документи (копії паспорту, військового квитка...), які подаються до закладу загальної середньої освіти при оформленні і прийнятті на роботу, в районне управління освіти чи ще кудись, чи залишаються в школі весь час?


Будь-ласка, коротко напишіть "так" чи "ні" (відомі такі незаконні практики чи ні) в коментарях щодо першого питання і надайте контакт для уточнюючих питань.
24.11.2024 10:48 58

Консультация исполнителя

Андрій Топчій
Юрист
На портале: 1 год
66 отзывов (63 +) (3 -)
Консультации: 308
Топ 3 специализации:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день! Казати саме про практику неможливо (оскільки незрозуміло з яких причин відмовляють людині), але така тенденція має місце бути.

Відповідно до ч. 3 ст. 37 ЗУ "Про повну загальну середню освіту", Керівник закладу загальної середньої освіти має право призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників закладу освіти, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства;

Директор школи не повинен погоджувати призначення та звільнення свого персоналу з органом освіти.

Щодо військового обліку:

Відповідно до ст. 22 ЗУ "Про освіту", школа є юридичною особою. Відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (затверждено Постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 р.), Організація військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях покладається на відповідних керівників.  Тому, військовий облік за місцем роботи ведеться саме в школі і ці дані, так саме як і дані трудового обліку, не передаються в районне управління освіти.

При цьому варто розуміти, що орган освіти фактично є власником школи, знаходиться у взаємодії з директором і має право витребувати документи щодо працівників школи (копії документів). Звертайтесь за емеілом [email protected] у разі додаткових питань.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram