Добрий день! Звичайно, декларація про відповідність продукції технічному регламенту не може взагалі комусь належати. Так, відповідно до ст. 28 ЗУ "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", У випадках, визначених у технічних регламентах, якими передбачене застосування процедур оцінки відповідності, виробник або уповноважений представник (від імені та під відповідальність виробника) повинен складати декларацію про відповідність.
Декларація про відповідність складається згідно з вимогами до її змісту, примірною структурою чи формою, що встановлюються відповідними технічними регламентами.
Відповідно до ст. 8 ЗУ "Про авторське право та суміжні права", Не охороняються авторським правом:акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
У даному випадку Декларація не має критрією творчості, тому не може охоронятись авторським правом. Відповідно, будь-хто може використовувати таку декларацію. Відповідно, їх погрози до правоохоронних чи контролюючих органів є звичайним блефом і Ви вправі використовувати цю декларацію. Для підтвердження своєї позиції дійсно варто отримати офіційний лист виробника, що він не заперечує проти використання Вами вказаної декларації, але не давав першому дистрибьютору жодного уповноваження щодо її реєстрації.
Якщо і це не зупинить першого дистрибьютора від необгрунтованих претензій у Ваш бік, варто зазначити, що якщо виробник не уповноважував його на подання декларації, у діях такого дистрибьютора є ознаки злочину, передбаченого ст. 358 ККУ (підробка документів) і з цього приводу можна подати відповідну заяву про злочин. Разом з тим, очевидно, що тривалі судові позови не у Ваших інтересах, тому можете просто сміливо використовувати цю декларацію.
Я Вам дуже вдячна за оперативну і обгрунтовану відповідь.