Бюджетне відшкодування

Доброго дня.


Ситуація :


Підприємство : загальна система, платник ПДВ, оптова торгівля.


В серпні 2018 р. Зобовязання ПДВ перевищило кредит на суму 350 000. Зобовязання виникли і на авансові оплати, на оплати і відвантаження, на відвантаження без оплати. Кошти для реєстрації ПН були сплачені. Всі накладні зареєстровані, декларація відповідно також .


В наступних періодах оплати коштами не було . За серпень 2018 була остання декларація де нема додатку 2. Тобто всі відємні значення відобажались в 21 рядках та додатках 2.  Кінцева цифра 210 000. Різниця відповідно сплачена з націнки.


В березні та квітні 2019 р ДФС заблокувала всі ПН на зобовязання. В деклараціях зобовязання включені. (на сьогодні - суд виграли у першій інстанціі, ДФС подали апеляцію).


Підприємство припинили діяльність, покупці не ортимують кредиту.


З постачальником розраховані в повному обсязі. Залишку товару нема.


210 000 грн. є зафіксованими у ліміті для реєстраціїї. не на рахунку.


ПИТАННЯ:


Чи має підприємство право подати заяву на бюджетне відшкодування ?


Якщо ні, який механізм повернути ці кошти ?

01.04.2020 20:45 1898

Консультация исполнителя

Дмитро Липовський
Адвокат
На портале: 4 года
18 отзывов (16 +) (2 -)
Консультации: 72

Добрий день. Відповідь на Ваше питання :


 Обов’язковими умовами для повернення коштів з рахунку у СЕА наступні:



  • відсутність перевищення суми ПДВ по зареєстрованим за поточний період в ЄРПН виходить НН / РК над сумою податкових зобов’язань по Декларації в цьому звітному періоді (Розділ І).


Зверніть увагу, що мова йде не про показник ΣПеревищ, а про ситуацію навпаки, коли по декларації сума податкових зобов’язань з ПДВ задекларована менше, ніж за даними ЄРПН.



  • якщо зменшення показника загальної суми поповнення електронного рахунку (ΣПопРах) на суму заявлених до повернення коштів не повинно привести до формування від’ємного значення суми реєстраційного ліміту.


 Для повернення коштів на поточний рахунок, підприємство заповнює і подає до поточної Декларації з ПДВ Додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та / або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та / або обліку реєстраційної суми платника податків, який реорганізується, в розрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) ».


У Додатку 4 необхідно:



  • заповнити гр.4 таблиці 2: вказати актуальні на дату подання декларації дані про залишок на рахунку в СЕА, узгоджених податкових зобов’язаннях і існуючому податковий борг по ПДВ, а так само суму різниці між цими показниками;

  • заповнити таблицю 3 і вказати реквізити рахунку підприємства, на який необхідно зробити повернення коштів (сума не може перевищувати показник, який розрахований в гр. 4 таблиці 2 додатка 4).


      Вже на дату подання Декларації з ПДВ із заповненим Додатком 4, в системі СЕА зменшиться реєстраційний ліміт через зменшення показника ΣПопРах на суму, яка відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника податку. При цьому фактичне повернення грошових коштів на поточний рахунок підприємства відбувається пізніше. Нормами ПКУ та Порядку №569 не передбачено заповнення будь-яких інших форм заяв на повернення грошових коштів, надмірно перерахованих в систему СЕА.


Після обробки всіх податкових декларацій з ПДВ, не пізніше останнього дня місяця наступного за звітним, податкова направляє Державній казначейській службі Реєстр, в якому зазначаються такі дані:



  • найменування платника

  • податковий номер та індивідуальний податковий номер

  • сума податку, що підлягає перерахуванню у бюджет або на поточний рахунок платника податку,

  • та реквізити такого рахунку.


У свою чергу, казначейство на підставі даного Реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку самостійної сплати платником податків сум податкових зобов’язань, проводить відповідне перерахування.


      В разі відмови повернення коштів необхідно оскаржити протиправні дії ДПС України і єдиним виходом в цій ситуації буде їх оскарження в адміністративному окружному суді або за місцем перебування (знаходження) позивача  або за місцезнаходженням відповідача (ДПС України).


 З повагою, Липовський Дмитро


 

Якщо подобається, тисни кнопку
  • Ольга
    Ольга
    4 года
    Консультация № 8719
    Бюджетне відшкодування

    Консультація не відповідає питанню. Кошти не на рахунку СЕА, а в реєстраційному ліміті.

    Показать ответ на отзыв
    • Адвокат, Юрист Дмитро Липовський, фото
      Адвокат
      На портале: : 4 года
      18 отзывов (16 +) (2 -)
      Оставил коментарий: : 03.04.2020 08:15

      Єдиний електронний реєстр податкових накладних (ЄРПН) – це створена ДПС база даних в Системі електронного адміністрування (СЕА) ПДВ. В загальних рисах порядок реєстрації податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК) в ЄРПН визначений у Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 р. (далі – Порядок № 1246). Реєстраційний ліміт – це обмеження щодо можливої суми реєстрації ПН/РК у ЄРПН в базі даних СЕА

Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram