Постановка на воинский учет и получения отсрочка по состоянию здоровья для выезда за границу

Постановка на воинский учет и получения отсрочка по состоянию здоровья для выезда за границу
Постановка на воинский учет и получения отсрочка по состоянию здоровья для выезда за границу
Мы предлагаем
Онлайн консультант 24/7
Анализ и подготовка документов
Онлайн чат с консультантом
Безопасная и удобная оплата

Ситуація:
Переїхав із Криму до Києва наприкінці 2014 року. Прописався у родичів у Тернополі та не став на військовий облік. Потім зайнявся бізнесом і так не настав час стати на військовий облік. У моєму військовому квитку я завжди був у категорії: непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у воєнну годину. Але у 2013 році у мене була складна операція на печінці і потім ще одна найважча операція на печінці у 2020 році.
За день до війни перебував на Буковелі, тут і лишився. До Києва повернутись не можу. З собою немає військового квитка, але є фото військового квитка всі сторінки та виписки операцій.

Запитання:
- Який штраф треба буде сплатити, щоб стати на військовий облік зараз?
- Мене поставлять на облік, якщо у мене лише фото військового квитка, зберігши категорію непридатного…? Чи потрібно нотаріально завіряти фото військового квитка та витяги з лікарні?
- Як дізнатися чи є у реєстрах мій військовий квиток? (Оскільки Севастопольські реєстри могли не зберегтися)
- Чи відновлюють військовий квиток у воєнний час?
- Чи проводять у військовий час медичну комісію? І в яку категорію я потраплю, виходячи зі зроблених операцій? Чи є ймовірність, що мене віднесуть до цілком непридатних з винятком з військового обліку?
- Чи можуть мене призвати на військову службу у воєнний час?
- Чи можу я поїхати за кордон зі статусом - непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у воєнну годину?
- Які варіанти отримати відстрочку за станом здоров'я для виїзду за кордон?

1. Який штраф потрібно буде сплатити, щоб стати на військовий облік зараз?

Штраф невеликий. Це питання регулюється статтею 201 КУпАп, та передбачає адмінштраф у розмірі від 85 грн. до 119 грн. за перше таке правопорушення, та за повторне протягом року – від 170 грн. до 255 грн. При цьому слід враховувати, що якщо керівником ТЦК (територіальний центр комплектації - нова назва військкоматів) було зроблено попередження про обов'язок стати на облік, і це попередження було проігноровано, то покарання визначається вже за ККУ (кримінальний кодекс України), стаття 337: штраф від 510 грн. до 850 грн. або виправні роботи на строк до 1 року.

2. Мене поставлять на облік, якщо у мене тільки фото військового квитка, зберігши категорію непридатних?

Ні, фотографією на облік не поставлять. Постанова військовозобов'язаного на військовий облік, крім іншого передбачає ще й відповідний запис у військовому квитку, з датою постановки на облік. Це обов'язковий атрибут без цього ніяк. Тому відсутність військового квитка буде розцінена як його втрата з видачею нового документа. Якщо не буде бланків військових квитків, то видадуть тимчасове посвідчення.

3. Чи потрібно нотаріально завіряти фото військового квитка та витяги з лікарні?

В цьому немає необхідності. По-перше, фото військового квитка Вам не стане в нагоді, як я вже писав вище. По-друге, при оформленні документів для видачі нового військового квитка Ви будете направлені на ВЛК (військово-лікарська комісія, простіше кажучи медкомісія). Для ВЛК важливим є Ваш стан здоров'я на поточний момент, а не виписки за 2013 та 2020 роки. Але копії виписок можете взяти з собою, щоб показувати лікарям під час проходження ВЛК – це спростить їхнє завдання. Копію військового квитка (або його фото у телефоні) також можна показати у військкоматі, щоб прискорити процес отримання нового військового квитка.

4. - Як дізнатися чи є у реєстрах мій військовий квиток?

В Україні створено реєстр призовників та військовозобов'язаних, але він досі до кінця не заповнений. Дізнатись наперед - чи є там дані про Вас - неможливо. Коли прийдете до військкомату (ТЦК) за місцем проживання у Тернополі, там проведуть перевірку даних, і за необхідності направлять запит до Міноборони.

5. Чи відновлюють військовий квиток у воєнний час?

Звісно.

6. Чи проводять у воєнний час медичну комісію?

Проводять.

7. До якої категорії я потраплю виходячи зі зроблених операцій? Чи є ймовірність, що мене віднесуть до цілком непридатних з винятком з військового обліку?

У Вас у старому військовому квитку є запис "непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у військову годину". Це швидше за все категорія б) чи в). Крім цього, є ще кілька категорій: а) "непридатний до військової служби з виключенням з військового оліку" та г) "придатний до служби". Існує Наказ Міноборони № 402, у ньому є "Розклад хвороб". Кожній хворобі відповідає своя стаття, і здебільшого всі статті розділені на 4 категорії – залежно від складності захворювання. Яку саме категорію впише ВЛК після проходження медкомісії – я вгадати не можу. Але швидше за все це буде б) або в), тобто "непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у військову годину". Втім, якщо Ви відчуваєте, що стан здоров'я погіршився, то є можливість отримати навіть категорію а).

8. Чи можуть мене призвати на військову службу у воєнний час?

Звісно. Нині в Україні діє одночасно і військовий стан, і загальна мобілізація. Ви є військовозобов'язаним. НЕ мобілізувати Вас можуть тільки якщо ви будете визнані непридатним до військової служби. Втім, відсутність запису у військовому квитку про повну непридатність ще не означає, що Вас мобілізують – тут пощастить. Ви потрапляєте під третю хвилю мобілізації, а у нас тільки з учорашнього дня стартувала друга хвиля. Чи дійде справа до третьої хвилі, і навіть якщо дійде, то чи мобілізують Вас – невідомо.

9. Чи можу я поїхати закордон зі статусом - непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у воєнну годину?

Ви швидше за все будете визнані медкомісією "непридатною до військової служби у мирну годину, обмежено придатною у воєнну годину".

Зараз в Україні воєнний час, тому Ви обмежено придатні до військової служби. Тобто, хоч і обмежено, але все ж таки придатні. Що означає термін "обмежено придатний"? Вас не можуть направити до бойової частини, але можуть мобілізувати та залишити, наприклад, проходити службу при військкоматі. Термін "обмежено придатний" унеможливлює виїзд за кордон. Вас прикордонники не пропустять.

10. Які варіанти отримати відстрочку за станом здоров'я для виїзду за кордон?

Наразі виїзд за межі України особам чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено, окрім тих, хто не підлягає мобілізації. Перелік осіб, які не підлягають мобілізації, подано у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Відповідно до вищезгаданої статті, не підлягають мобілізації військовозобов'язані, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії).

Все залежить від укладання медкомісії. Найкращим буде висновок із номером статті з індексом а) тобто. "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Також залишає надії та медичний висновок із номером статті з індексом б) тобто. "непридатний до військової служби у мирну годину, обмежено придатний у воєнну годину". Чим відрізняються індекси б) та в)? У разі б) "Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально", а у разі в) "Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально".

Тобто варіант "в" не залишає шансів отримати дозвіл на виїзд, а за варіанта "б" такі шанси є.

Тому Ваше завдання - при проходженні медкомісії одержати номер статті Наказу 402 з індексом "а" або хоча б з індексом "б".

Сделайте первый шаг к решению проблемы —
проконсультируйтесь у специалиста сейчас.

Задать свой вопрос

Как мы работаем
Задайте
вопрос
1

Ваш вопрос получат все консультанты В2В

Установите свою
цену
2

Вы, как заказчик, самостоятельно устанавливаете стоимость консультации

Оплатите
3

Любым удобным способом - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Получите
консультацию
4

В сжатые сроки от 10 минут на фирменном бланке В2В

Наши отзывы

Дякую за оперативне надання консультації

Віталій , 02.05.2022 23:21

Хороша робота, дякую.

Владислав , 24.08.2022 19:28

Огромное спасибо за консультацию. Надеюсь поможет мне решить мои проблемы.

Людмила , 04.04.2021 15:50

Дякую

Олександр , 24.04.2022 13:20

Дякую за консультацію! Все добре, на мої запитання відповідь отримала навіть трохи відійшли від т...

Марина , 14.10.2021 09:13

Дякую за розгорнуту відповідь і ввічливе ставлення!

Діана , 22.09.2022 14:53

Якісно.Швидко.

Орест , 20.10.2021 23:15

Дякую за оперативність і фаховість

Андрій , 30.10.2022 14:26

отримана повна вiдповiдь

Євген , 09.04.2023 01:43

дякую за змістовну відповідь на мої запитання

Татьяна , 25.03.2022 13:45
Наши преимущества
Дипломированные специалисты
Работаем круглосуточно
Персональный кабинет
Конфиденциальность
88 321

Решенных вопросов

Задать свой вопрос

Частые вопросы
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram