Прецедентное право в Украине, споры с налоговой

Узаконено ли прецедентное право в Украине, применение которого очень важно в спорах с налоговиками?

07.02.2018 17:41 2622

Консультация исполнителя

B2B Consult
Експерт
На портале: 6 лет
0 отзывов (0 +) (0 -)
Консультации: 511

АКТУАЛЬНО НА 23.09.2013 


Обычно на вопрос – действует ли в Украине прецедентное право, ответ был «нет». Но теперь в отдельных случаях прецедентное право в Украине действует, правда только в отношении решений Верховного Суда Украины. Такое право появилось после внесения изменений к статьям 244, 161 КАСУ (последние изменения в ст.161 от 20.10.2011г.), на которые многие юристы вообще не обратили внимание.


В КАСУ включена статья 2442 :


   «Стаття 2442 . Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
   
   1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.»


   и часть вторая статьи 161:


   «При виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення …».


 Приведем практический пример применения данных норм.


На основании этих норм, например, предприятия могут не вносить плату в фонд инвалидов за несоздание рабочих мест для инвалидов на том основании, что органы службы занятости не направляли на предприятие инвалидов. В этом случае, согласно Постановления ВСУ от 16.04.2013г. №21-81а13 оплата за не создание рабочих мест не осуществляется.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram