Хочу открыть интернет-магазин, ваботающий по системе дропшиппинг, но есть вопросы- как правильно вести бух.учет ?
Гео-таргеттинг-Украина.
С группой определилась- 2 на упрощенной системе.
Вопрос в следующем: если моя функция будет заключаться в привлечении покупателей на мой сайт и продаже товаров по цене+моя комиссия, которые находятся на складе у оптового поставщика и он же- отправитель, то как выполнить все условия , тем более, что с 2020 г. интернет-магазины обязаны выдавать чеки покупателям?
Как отражать именно свой доход (комиссию)в подаче декларации в налоговую, если Договора с поставщиками, как правило, никто не составляет и сотрудничество с оптовиками ведется на удаленке?
Очень хочу работать прозрачно, но не знаю-как?
Буду очень благодарна за разъяснения.
Добрий день!
Як зазначено у Вашому запиті на консультацію, Вами обрано другу групу платника єдиного податку, на якій, у відповідності до підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, можуть перебувати фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
Виходячи із вище зазначеної норми Податкового кодексу України, вид діяльності, яким Ви плануєте займатися не суперечить даним нормам, а відповідно Ви можете перебувати на другій групі платників єдиного податку, однак Ви не повинні перевищити обмеження щодо максимальної кількості працівників (10 осіб) та обсягу доходу (1 500 000 грн.).
Поряд з тим потрібно врахувати, що згідно п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України, доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
Таким чином, враховуючи специфіку Вашої роботи та зазначені вище норми законодавства, доходом буде вважатись сума, яка поступатиме Вам від покупців за придбаний товар, незалежно від того яка частина в цій сумі буде становити Ваша комісія, а яка – кошти постачальника. Визначену по такому принципу суму доходу Ви і повинні включати у податкову декларацію.
Сума коштів, сплачена Вашому постачальнику в даному випадку ніяк не впливає на розмір доходу.
При цьому, розмір отриманого доходу платником єдиного податку другої групи жодним чином не впливає на розмір суми єдиного податку. Головне контролювати, щоб не було перевищення ліміту (1 500 000 грн. протягом календарного року), про що зазначалося вище.
Якщо виникатимуть додаткові запитання чи можливо буде щось незрозуміло із даної консультації телефонуйте – 067 436 48 99 (Тарас). Із задоволенням відповім на усі Ваші запитання.
У випадку, якщо Ви залишитеся задоволеною наданою консультацією, прошу залишити позитивний відгук на сайті https://b2bconsult.ua.
З повагою, адвокат Свірський Тарас.
Дуже вдячна за таку детальну і професійну консультацію! Буду, при нагоді, звертатись ще. Раджу до співпраці.
Дякую!!!