Неявка на повторну ВЛК

Доброго дня. Внаслідок перенесеної операціі мені надали відстрочку на 6 міс. У військомат пішов сам. Повістку не давали. Була потреба виїхати. А у лікарні сказали, що можу піти і пройти сам комісію. Коміся написала тимчасово непридатний на строк 6 міс. Відповідний запис зробили у військовому білеті. Конкретної дати явки не поставили. Просто вказано шо на термін 6 міс (є дата самого запису, але не дата явки). На даний момент склалась така ситуація, що в мене може не вийти повернутись саме через 6 місяцв на повторну ВЛК. Яка мені загрожує відповідальність, якщо я повернусь пїзніше? Кримінальна чи адмністративна? Хочу знати на що мені розраховувати. 

У військкоматі сказали, що це кримінал. Бо ж це не повістка а конкретне зобов`язання повернутись. Що при поверненні після спливу строку відстрочки можуть прямо на кордоні заарештувати.

Якщо це так, то чи можливо мені до терміну явки по відстрочкі вступити до закордонного ВУЗу (перебуваючи за кордоном)? Вийде, що на момент закінчення строку діі відстрочки я вже буду студентом. Чи буде діяти в такому випадку відстрочка (без права виїзду за кордон, бо я вже виїхав), чи необхідно саме повернутись і подати документи? Якщо не повертатись, чи буде моє навчання враховане під час розгляду процесу звинувачення у неявці після відстрочки на лікування?

Дякую.

22.08.2022 12:19 2903

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
166 відгуків (165 +) (1 -)
Консультацій: 903

Вітаю!

Станом на зараз прямої відповідальності за подібні дії не передбачено.

Теоретично можна говорити про відповідальність за ухилення від мобілізації.

Адміністративна

Кодекс України про адміністративні правопорушення 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1 неоподаткований мінімум = 17 грн.

Притягнення до адмін. відповідальності можливе лише умови складення протоколу та вручення його порушнику.

НІЯКОЇ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕПОВЕРНЕННЯ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО, БО ВИ НЕ ОТРИМУВАЛИ ОСОБИСТО ПОВІСТКУ НА ПРОХОДЖЕННЯ ПОВТОРНОЇ ВЛК ТА НІДЕ НЕ РОЗПИСУВАЛИСЬ ПРО КОНКРЕТНЕ ЧИСЛО ПРИБУТТЯ НА ВЛК.

НА КОРДОНІ НІЯКИХ ЗАХОДІВ ДО ВАС ПРИЙНЯТО НЕ БУДЕ - НЕМАЄ ЗА ЩО.

ПРИКОРДОННИКИ МОЖУТЬ ЗАТРИМАТИ ТІЛЬКИ ОСІБ, КОТРІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В РОЗШУКУ (ВІДКРИТО КРИМУНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПОЛІЦЕЄЮ) ТА ВІДНОСНО НИХ Є ЗАПИТ НА ЗАТРИМАННЯ НА КОРДОНІ.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 33.

Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

ххх

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12

Стаття 1. Право громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.

ххх

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

від 27.01.1995 року # 57

Правила перетинання державного кордону України громадянами України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#t...

7. Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.

ВИСНОВКИ:

1. ЦЕ ВСЕ ЩО Є В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ПО ПИТАННЮ В'ЇЗДУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В УКРАЇНУ.

2. ВИ МАЄТЕ ПРАВО БЕЗПЕРЕШКОДНО ПОВЕРНУТИСЬ В УКРАЇНУ.

3. ЯКЩО ВИ ЗАКОННО ПЕРЕТНУЛИ КОРДОН, МАЮЧИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ , А ПІСЛЯ ЗАЛИШИЛИСЯ ЗА КОРДОНОМ, ТО НІЯКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦЕ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО.

ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН ЯК ОСОБА, КОТРА МАЄ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, А ЛИШИТИСЯ НА НАВЧАННЯ:

СИТУАЦІЯ НЕОДНОЗНАЧНА, ТОМУ ЩО ВИЇЗД НА НАВЧАННЯ ЗА КОРДОН ПОТРЕБУЄ СПЕЦІАЛЬНОГО ПОРЯДКУ.

ЯК ПІДСТАВА В МАЙБУТНЬОМУ УНИКНУТИ МОЖЛИВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ  - МОЖЛИВО.

ОБОВ'ЯЗКОВО ТРЕБА ДОКУМЕНТИ ПРО ВСТУП ДО ЗАКОРДОННОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ АПОСТІЛІРОВАТЬ В КРАЇНІ ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД, А ПОТІМ ОФІЦІЙНО ПЕРЕКЛАСТИ В УКРАЇНІ НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ (ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ В КОНСУЛЬСКОМУ ВІДДІЛІ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ).

ПОТІМ НАДАТИ ЦІ ДОКУМЕНТИ В ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) - В ВАШОМУ ВИПАДКУ ЦЕ КРАЩЕ ЩОБ ЗРОБИЛА В УКРАЇНІ ДОВІРЕНА ОСОБА (МОЖНА БАТЬКИ), АБО НАПРАВИТИ ПОШТОЮ.

Якщо подобається, тисни кнопку